Şarkıcı Gülşen tutuklandı!


Dergi Haberleri

pop şarkıcısı Guelsen, İstanbulyılında bir mekanda sahne aldı. GuelsenKonserinin son dakikalarında, “İmam daha önce Vaiz’de okumuştu, sapıklığı oradan geliyor” dedi.

ARAŞTIRMA BAŞLADI

Bu sözlerin ardından şarkıcı Gülşen hakkında dava açıldı. Başsavcılık, TCK’nın 216. maddesi kapsamında “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçundan soruşturma açılmasına karar verdi.

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen’in kolluk kuvvetleri aracılığıyla Başsavcılık’ta hazır bulunmasına da talimat verdi.

EŞİNİN YANINDA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’ne ifade veren Gülşen, adliyeye sevk edildi. Gülşen’e eşi Ozan Çolakoğlu ve avukatı eşlik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), şarkıcı Gülşen’in hakaret ve karalayıcı ifadeleri nedeniyle İmam Hatip liseleri hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

MEB’DEN AĞIR AÇIKLAMA!

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “İmam Hatip kolejlerimizi suçlayan, bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren bir şarkıcının sözlerini kınıyoruz.

Nesillerin ülkenin milli ve manevi değerleriyle yetiştiği bu kurumlara veya bizim okullarımızın herhangi birine veya bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözler sarf edilmesi asla kabul edilemez.

Söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira niteliğindeki açıklamaları nedeniyle Bakanlığımızca dava açıldı.

GÜLŞEN HAKKINDA KİM NE SÖYLEDİ?

Ömer Çelik (Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü)

Bu çarpık zihniyetin geçmişte kaldığını düşündük. Ancak bunun farklı kılıklarda devam ettiğini görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde hiçbir zaman yer bulamayacak. Nefrete karşı insani değerleri savunmaya devam edeceğiz. İnsan onuru her şeyden önce nefrettir.

Dr. Ali Erbaş (Diyanet İşleri Başkanı)

Milletimizin en zor zamanlarda bile sahiplendiği ve sahiplendiği, iyiliği çağırmak, iyiliği yaymak ve kötülüğü ortadan kaldırmak için kurulan ve 70 yıldır bu davaya öncülük eden İmam Hatip okullarına ve mensuplarına hakaret etmek kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum.

“Güller Tutuklansın” ETİKETLE CEVAP VERİLMİŞTİR.

Gülşen’in İmam Hatip’in tüm takipçilerini tek bir kişi hakkında yargılamasının yanlış olduğunu açıklarken, Twitter’da “Gülşen Tutuklandı” hashtag’i ilk sırada yer aldı.

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. TürkiyePopüler şarkılarıyla listelerde zirveye yerleşen sanatçı, günümüzde Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda barlarda da çalıştığı için eğitimini bıraktı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) albümü ile TürkiyeOnu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve özellikle şarkılarının yanı sıra müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk dönemlerinden sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve çok sayıda hit olan meslektaşları için besteler yaptı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.