Şarkıcı Gülşen, kapatılan Bakırköy Kadın Hapishanesi’ne alkışlarla teslim edildi


Dergi Haberleri

Şarkıcı Gülşen, bir mekanda verdiği konserde bir kişi hakkında “İmam daha önce Vaiz’de okumuş, sapıklığı oradan geliyor” gibi ifadeler kullandı. Gülşen’in tepkili açıklamaları üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı müdahale etti.

Savcılar, “halkı kin ve düşmanlığa veya iftiraya tahrik” suçundan re’sen soruşturma başlattı. Gülşen, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında polis tarafından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. Gülşen’in savcılığa verdiği ifadeye göre, nöbetçi yargıç Gülşen’in tutuklanmasına karar verdi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan şarkıcı Gülşen, Bakırköy Kapalı Kadın Hapishanesi’ne götürüldü. Cezaevi girişinde bekleyen yakınları ve arkadaşları alkışlarla Gülşen’i cezaevine gönderdi.

Gülşen’in açıklamasında, “25 yıldır sanatçıyım, müzisyen arkadaşlarım var. Kadroda klavyeci olan arkadaşım Miraç’ın lakabıdır. aptal, sapık”. Bu iki kelime talihsizlik olarak bir araya geldi. Arkadaşımız İmam Hatip’te şarkı söylemedi. Orkestrama bir şarkı sırasında “Beni seyirciler arasında omuzlarınızda taşıyın” dediğimde yanıt alındı. Orkestradan gelen “İmam seni taşısın” sözü Miraç’la aramızda geçen söz oldu. “Bu konuşmayı hiçbir zaman İmam Hatip mensuplarını veya ülkemizin herhangi bir bölümünü karalamak veya aşağılamak için yapmadım. Şakaların herhangi bir kişiye yöneltilmiş olması beni üzüyor. grup nefret dolu olarak algılanıyor.”