Sanatçı baba Gülpınar’dan evli kızına duygusal hediye


Dergi Haberleri

entelektüel olarakResimleri ve yazıp seslendirdiği eserlerle tanınan Eşref Gülpınarkızı ve damadı için yaptığı yağlı boya portrenin Dünya Evi’ne girmesi hem duygulandırdı hem de sevindirdi.

entelektüel olarakSevim-Eşref’te yaşıyor Gülpınar‘ın kızı öğretmen Yasemin ve çiftin oğlu Ceride-Rıfat Sosyal azizlerYapılan evlilik töreni ile kozmik eve girdi. Her iki aile yakınları ve dostlarının da katıldığı nikah törenine, birçok ünlünün yağlıboya portrelerini yapan gelinin babası yerel sanatçı Eşref de katıldı. GülpınarSürpriz izini bıraktı. Sözleri ve bestesi kendisine ait olan “Aydın İnciri” şarkısını ilk olarak seslendiren Gülpınar, ardından yağlı boya tablosuyla sahneye çıkarak kızı ve damadına bir sürprizi olduğunu açıkladı. Resmi şövale üzerine koyan Gülpınar, üzerindeki paketi açarak kendi çizdiği tabloyu ve manzara resmini genç çifte vermek istediğini açıkladı. Gelin, babasının şaşkınlığına şaşırdı”Baba Teşekkür ederim ama bu senin hediyen olamaz.” Daha sonra yerel sanatçı Gülpınar, tablodaki manzara resmini çabucak kaldırdı ve mizahi bir tavırla, “Bunu da beğenmedin mi?” diye sordu.

Baba ve kızın sarılışı duygusaldı”

Asıl tablodaki gelin ve damadın yağlı boya tablosuna karıştıklarını gören gelin, babasına koşarak dakikalarca ona sarıldı. Baba-kızın kucaklaşması duygulanırken, düğüne katılanlar Gülpınar’ın bu jestini alkışladı. Kızı ve damadına mutlu bir yaşam dileyen Gülpınar, en mutlu günlerinde onları yalnız bırakmayan misafirlerine de teşekkür etti.

Yağlı boya portre çalışması için Gülpınar’a teşekkür eden Yasemin ve Aziz Soysal, “Babamız çok esprili ve renkli bir kişiliğe sahip. Düğünümüzde bir farklılık olacağını tahmin ediyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.Bu resim hayatımızın sonuna kadar evimizin en güzel yerinde asılı kalacak.’Biz çok sevdik’ dediler. – AYDIN