Saç Dökülmesi Doğal Olarak Nasıl Durdurulur

Saç dökülmesine sayısız faktör neden olur ve bu nedenle, tüm çözümlere uygun tek bir çözüm yoktur. Bununla birlikte, saç uzamasını destekleyen bir ortam sağlarken saç dökülmesini azaltmak için çok iyi çalışan bir dizi ev yapımı ilaçları vardır. Bu makale size saç büyümesi ve kalınlığı için en iyi ev yapımı ilaçlarından birininin tarifini vereceğiz.

Bu bölüme, saçınızı hasardan korumak için gerekli adımları atmazsanız, hiçbir çare veya iksirin size yardımcı olamayacağını söyleyerek başlamalıyım. Bu, yalnızca doğal ve kimyasal içermeyen ürünler kullanmanız, saç kurutma makinesi, saç maşası vb. kullanmaktan kaçınmanız ve biotin, çinko ve B vitamini gibi vitamin ve mineralleri yeterli miktarda aldığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Şimdi saç dökülmesini doğal olarak durdurmak ve saç uzamasını sağlamak için kullanabileceğiniz doğal ev yapımı karışıma bakalım. İlave olarak B12 vitamini ile saç dökülmesini engellemek başlıklı yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Doğal Saç Uzatma İçin Soğan Suyu

Bu çareye yemin eden yüzlerce Youtuber var. YouTube’da “saç için soğan suyu” araması yaparsanız, yoğun saç büyümesinin öncesi ve sonrası sonuçlarını gösteren çok sayıda video bulacaksınız.

Soğan suyu saç büyümesine nasıl yardımcı olur?

Soğan suyunun size harika saç büyüme sonuçları sağlamasının birkaç nedeni vardır. İlk olarak, proteinlerin ve enzimlerin optimal üretiminde anahtar bir bileşen olan diyet kükürt bakımından zengindir.

Bu, protein keratinin soğan suyunun sağladığı kükürtten yapıldığından, soğan suyunun yeni saç tellerinin gelişiminde önemli bir rol oynadığı anlamına gelir.

İkincisi, soğan suyu zengin bir antioksidan kaynağıdır. Böylece saç derinize ekleyerek saçınızı, aksi takdirde saç dökülmesine neden olabilecek serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olur.

Soğan Suyu ile Saç Uzatma Formülü Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlar:

  • 3 Büyük soğan
  • Organik Hindistan Cevizi Yağı
  • Bir blender veya rende
  • Tülbent
  • Bir kavanoz veya kapaklı bir kap

Soğan Suyunun Hazırlanışı:

Adım 1 – Bir blender kullanarak – Yaklaşık 3 büyük soğanı doğrayın ve parçalarını blenderin içine yerleştirin.

Blender içindeki soğan üzerine 3 yemek kaşığı organik hindistan cevizi yağı ekleyin ve ardından koyu bir sıvı elde edene kadar karıştırın.

Rende kullanarak – (Blenderiniz yoksa) 3 adet soğanı rendenin en ince kısmı ile ince bir püre haline gelene kadar rendeleyin ve 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ekleyin ve bir kaşıkla iyice karıştırın.

Adım #2 – Büyük kalıntıları süzmek ve çıkarmak için soğan suyu ve hindistancevizi yağı karışımını tülbent üzerine bir kasenin üzerine dökün.

Adım #3 – Artık bir sıvınız olmalı ve iki haftaya kadar kapaklı bir kaba ya da kavanoza koyabilirsiniz.

Adım 4 – BONUS – Soğan kokusuyla mücadeleye yardımcı olması için nane veya lavanta gibi uçucu bir yağ ekleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır:

Adım 1 – Saçınızdaki kiri ve yağı temizlemek için öncelikle saçınızı hafif, tercihen organik bir şampuanla yıkayın.

Adım 2 – Bir pamuk top veya damlalık kullanarak hazırladığınız soğan suyunu saç derinize ekleyin ve başınızın her yerine nüfuz etmesini sağlamak için parmak uçlarınızı kullanarak masaj yapın.

Adım 3 – Bir bone takın ve karışımın en az 60 dakika saçınızda kalmasına izin verin.

Adım 4 – Saçınızı iyice yıkayın.

Bu kadar!

Bu karışımı kullanarak, birçok kişi ilk 30 günde 5 cm’e kadar büyüme bildirdi. Ancak, benzer sonuçlar görmek istiyorsanız, uygulamanızla tutarlı olmalısınız. En iyi sonuçlar için, bu karışımı haftada en az 3 kez kullanmanız önerilir.

Yukarıda anlatılanları uygulamanıza rağmen saç dökülmeniz devam ediyorsa, saç dökülmesi tedavileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.