Rus hackerlar Bayraktar’ı tehdit etti


Rus hackerlar, insansız hava sistemleri üreticisi Bayraktar’ı tehdit etti. Rusya’nın en büyük hacker grubu Killnet, Türk şirketi Baykar’a tehdit mesajı gönderdi. Tehdit, Baykar’ın genel müdürü Haluk Bayraktar’ın Moskova’ya satış yapmayacağını açıklamasının ardından geldi.

Rusya’nın en büyük hacker grubu Killnet, Türk şirketi Baykar’a tehdit mesajı gönderdi.

ABD, Norveç, Romanya, Litvanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Letonya gibi ülkelere yaptığı saldırılarla adından söz ettiren Kremlin destekli hacker grubu Killnet, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde Kiev’e yardım ettiğini söyledi. Rus ordusuna büyük kayıplar veren Bayraktar SİHA, ürünlerini üreten Baykar’ı ve şirket sahibi Bayraktar ailesini tehdit etti.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar Kızıl Elma
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar Kızıl Elma’nın boyalı haliyle ilk fotoğrafını paylaştı.

Türkiye’yi de tehdit eden hacker grubu, daha önce ABD savunma devi Lockheed Martin’e DDoS saldırısı gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Rus BBC servisine verdiği röportajda, “Moskova size çok para teklif etse Bayraktar’ı satar mısınız?” dedi. . Moskova bize ne kadar para teklif ederse etsin, onlara hiçbir şey satmayacağız.” Bu açıklamaların ardından Kremlin destekli hacker grubu Killnet’ten tehdit mesajı geldi.