Rekabet Kurumu’ndan iki gıda şirketine soruşturma


Nuh’un Ankara Makarna ve İs-Ra Gıda hakkında Rekabet Kurumu’nun satış fiyatı tespiti için yaptığı işlemler nedeniyle rekabet soruşturması açıldı.

Rekabet Kurumu, Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi ve Ticaret AŞ ile İs-Ra Gıda ve İhtiyaç Malzemeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi Ticaret AŞ ve distribütörlerinin, alıcıların yeniden satış fiyatı belirleme işlemleriyle Rekabetin Korunması Kanunu’nu ihlal ettiği iddiasıyla ilgili ön soruşturma tamamlandı. Yönetim Kurulu.

Ön soruşturmadan elde edilen bilgi, belge ve bulguları değerlendiren Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi ve Ticaret AŞ ve İs-Ra Gıda ve Need Maddeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret WIE hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Komite tarafından verilen soruşturma kararları, soruşturmaya konu olan şirket veya şirketlerin derneklerinin ilgili kanunu ihlal ettiği veya kanun kapsamında cezai yaptırımlara tabi olduğu veya olacağı şeklinde yorumlanmamalıdır.