QUA Granit, Contemporary İstanbul’a ortak oldu


Türkiye’nin en büyük mühendislik graniti üreticisi QUA Granite, dünyanın önde gelen sanat fuarlarından Contemporary İstanbul’un ortağı olarak çağdaş sanatı destekliyor.

Üstün desen ve renk teknolojisi ile doğanın tüm canlılığını mekanlara taşıyarak yaşam alanlarına konfor ve estetik getiren QUA granit; Ortak olduğu İstanbul’daki çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, 17. yılında sanatseverlerle buluşuyor.

QUA granit; Yenilikçi bir bakış açısıyla prestijli, mimariye özgü fikirler sunan ve çevreye olan duyarlılığını her zaman gösteren sektöründe lider bir marka olarak değerlerini sanatçı Günnur Özsoy’un “Sutaşı” adlı çalışmasıyla yansıtacaktır.

Organik, üç boyutlu soyut çalışmalarıyla sanatsal pratiğinin temelini oluşturan heykeltıraş Günnur Özsoy; Qua Granite için özel olarak tasarladığı eser, doğanın bir parçasını yansıtıyor. Işıltılı sedef rengi ve akıcı şekli ile izleyiciye doğada bulunan bir su damlasını veya taşı anımsatır.

Öğrencilere çağdaş sanat turu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), QUA Granite Contemporary İstanbul’un 17. edisyonunda mimarlık öğrencileri için özel bir sanat turu düzenliyor. İstanbul Tersanesi’nin tarihi mimarisini ve çağdaş sanatını öğrenen öğrenciler, katılımcı galeriler ve sanatçılarla tanışma fırsatı bulacak.

QUA Granite’nin ortak olduğu Contemporary İstanbul, 65 çağdaş sanat galerisi ve dünyanın dört bir yanından 558 sanatçının 1476 eseriyle 17-22 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında sanatseverlerle buluşacak.