Polisin maaşına ne kadar zam geldi? (Polis EGM maaş promosyonu 2022’de ne zaman gidecek?)


Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından polise ödenecek maaş artışlarına ilişkin beklenen açıklama yapıldı. EGM, taşıma ücreti tutarını ve maaş ödemelerinin zamanını sosyal medya hesabından, polis maaş promosyon sözleşmesine yaptığı bir paylaşımla yayınladı. Peki polis zammı ne kadardı?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) sosyal medya duyurusu ile birlikte polis maaşlarının promosyonu da duyuruldu. Polisin EGM’den ne zaman ve ne kadar terfi ettirileceği belirlendi. Peki polis zammı ne kadardı?

POLİS REKLAM MAAŞLARI AÇIKLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün maaş artışına ilişkin açıklama şu şekilde:

“Kuruluşumuzun 18.03.2022 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş. ile 5 yıl süreyle Maaş Teşvik Protokolü imzalanmıştır.

Yukarıdaki protokol, enflasyon karşısında değer kaybetmemek için tüm personel için aylık ödemelerin 300 TL olmasını ve altı ayda bir memur maaş artış miktarı kadar artırılmasını şart koşuyordu.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında yaşanan yeni durum nedeniyle Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren görüşmeler yapılmış ve maaş terfisi için değerlendirme süreci başlatılmıştır.

Müzakereler sonucunda protokol revize edildi. Yeni terfi protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve personele tek seferde 27.000 TL’nin hiçbir kesinti yapılmadan nakden ve eşit olarak ödenmesi kararlaştırılmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022’de yürürlüğe girecek.

Ayrıca Vakıfbank ile henüz süresi dolmamış promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecek.

Öte yandan, sözleşmelerin sona erme tarihinde Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller söz konusu yeni protokole dahil edilecektir.

Türk Polisi adına, Vakıfbank Yönetim Kurulu’na, Vakıfbank Genel Müdürü’ne ve protokol toplantılarını gerçekleştiren heyetlere teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulacaktır.”

Polisin maaşına ne kadar zam geldi?  (Polis için EGM maaş promosyonu 2022'de ne zaman gidecek?) - 1

POLİS MAAŞ DESTEĞİ NE OLDU?

Polis maaş zammı açıklandı.

Sonuç olarak; Her çalışana 27.000 TL ödenmesine karar verildi.

GÜVENLİK TİCARİ AÇIKLAMAYLA AÇIKLANMIŞTIR

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 6 Eylül’de Polis Maaş Terfi Yönetmeliği hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Vakıfbank ile 18 Mart 2022’de imzalanan maaş zammı protokolünde polise ödenecek aylık tutarın 104 TL’den 300 TL’ye %188 oranında artırıldığı belirtildi.

“Kayıtlarda inatla göz ardı edilen bir nokta, terfi ödemesinde 6 ayda bir memur maaş artış oranında artış olacağıdır” ifadelerine yer verilen açıklamada, 300 TL’nin sabit bir rakam olmadığı açıklandı.

Kamuya açıklanan basın açıklamasında, bunun Türk polisinin bugüne kadar yaptığı en yüksek maaş artışı olduğu da belirtildi.