Polis, “Yasadışı Hayatlar” filminin setini, izinsiz bir miting olduğuna inanarak aradı.Sosyal medyada “Röportaj Adamı” olarak ünlendi haberler Mahsun Karaca, haberlerden ilham alarak Yasadışı Hayatlar adlı bir film çekmeye karar verdi. Karaca’nın filmin Adana’da çekildiği bir sahne polis tarafından arandı.

SET’e polis baskını

Karaca, Adana’da kurulan bir siyasi partinin liderinin oynamak için yaşadığı olayları konu alan filmin çekimleri için istasyon meydanına geldi. Liberal Muhafazakar Komünist Parti lideri Mahsun Karaca halka seslenirken, kalabalık Karaca’yı desteklemek için sloganlar atarken, polis izinsiz miting olduğunu düşünerek sete geldi. Polis, mitingin izinsiz düzenlendiğini ve sona erdirilmesini istedi. Öte yandan set ekibi miting yapmadıklarını, film çektiklerini ve Genel Başkanın olay yeri nedeniyle halka ulaştığını söyledi. Polis daha sonra filmi çekmek için izin alıp almadığını kontrol etti. Valilikten izin alındığını gören polis, ekibe başarılar dileyerek setten ayrıldı.

Polis,

260 OPERASYON YAPAN SİYASİ PARTİDEN İLHAM ALDI

Mahsun Karaca, filmin Adana’da 260 operasyona sahip bir siyasi partiden esinlendiğini ve eleştirel bir film olduğunu söyledi. Filmde çalışan Şahin Sarsu ve Mehmet Kahraman, sanatın ve sanatçının eleştirilmek için orada olduğunu ve bu filmin de olaylara eleştirel bir gözle baktığını açıkladı.

Polis,

Polis,