Plajlar yabancı turistlere bırakıldı


Dergi Haberleri

Plajlar yabancı turistlere bırakıldı

MUĞLA – 2022-2023 eğitim öğretim yılının Pazartesi günü başlaması nedeniyle Bodrum’a gelen yerli turist sayısında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Yabancı turistler plajların keyfini doyasıya çıkardı.

Turizmin gözbebeği Bodrum’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Pazartesi günü plajlar yabancı turistlere boşaltıldı. Yerli turistlerin en çok tercih ettiği Bodrum plajlarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Yabancı turistlere açık olan plajlarda, özellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden gelen turistler plaj, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkardı. Denizde yüzen turistlerin yanı sıra kumsalda kitap okuyan ve şezlonglarda güneşlenen turistler de Bodrum’un keyfini doyasıya çıkardı.

Hedef 1 milyon turist

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, okulların açılmasıyla yerli turistlerin şehirlerine döndüğünü belirterek, “Havaalanı verilerine göre Bodrum’a 735.000 yabancı turist geldi. Deniz turizminden 195.000 kişiye ulaştık. BODER olarak odaklanmamız gereken bir hedefimiz var. hava ve deniz. Okulları açarak 1 milyon turiste ulaşmak istiyoruz. Okulların açılması ve yüksek sezonun bitmesiyle yerli turist sayısında düşüş yaşanıyor. Bodrum’da müziğin sesini duyduğunuzda sezon devam ediyor demektir. Bodrum’da müzik durduğunda sezon biter. Sezonun Eylül ve Ekim aylarında devam edeceğini varsayıyoruz. İngiliz Hava Yolları, 15 Kasım’a kadar uçuşlar sunuyor. Bu da turizme bir nevi katkı sağlayacak” dedi.