Pınar Yıldız, New York’ta klip çekti4 yıldır ABD’de sahne alan Pınar Yıldız, New York’ta çektiği yeni klibiyle müzik dünyasını bomba gibi vurdu.

New Jersey eyaletinde sahne alan Türk şarkıcı Pınar Yıldız, geçtiğimiz günlerde Seyhan Müzik etiketiyle çıkan “Sensiz Sabah” single’ı yayınlasa da Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türklerden büyük ilgi gördü.

Yıldız, bu çalışmanın ardından paylaşacak çok işi olduğunu belirterek, tek çalışmanın 20 Ağustos’ta yayınlanması için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

2008 yılında uzun bir eğitimin ardından Pınar Yıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nın ses eğitimi bölümüne ilk giren oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde pedagojik eğitimini tamamlayan Yıldız, İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Sedat Öztoprak’tan opera şan eğitimi aldı.

Çeşitli Masterclass konserleri de veren Yıldız, 8 yıl müzik öğretmenliği yaptıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli müzik platformlarında solist, korist ve şarkıcı olarak aktif rol almıştır. – MALATYA