Performans yönetimi çözümleri girişimi olan Twiser, 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı


OKR konusunda uzmanlaşmış, performans yönetimi ve insan kaynakları için yapay zeka destekli yazılım çözümleri üreten yerli teknoloji şirketi Twiser, şirkete yaptığı yatırımlarla tanınan ABD merkezli bir inovasyon platformu olan Plug and Play Tech Center’dan 20 milyon dolarlık yatırım aldı. Google, Apple ve Dropbox olarak bilinir.

küresel danışmanlık şirketi KPMG2022’nin ikinci çeyreğinde 82 yatırımla rekor kıran Türkiye’nin girişimcilik ekosistemi, yılın ikinci yarısında da hız kesmedi. İnsan kaynakları için yapay zeka ile hizmet olarak yazılım (SaaS) çözümleri üreten, Hedefler ve Temel Sonuçlar (OKR) ve performans yönetimi konusunda uzmanlaşmış yerli teknoloji şirketi Twiser, ABD merkezli şirketten 20 milyon dolar değerinde bir yatırım aldı. küresel inovasyon platformu Tak ve Çalıştır Teknoloji Merkezi. Google, Apple ve Dropbox gibi teknoloji devlerine yaptığı yatırımlarla tanınan merkez, yeni yatırımı için Türkiye’yi tercih etti.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşın Twiser CEO’su Ongun Demirler“Twiser olarak, tamamen esnek ve şeffaf bir sistem ile çalışanlar ve işverenler arasındaki görünmez mesafeyi kapatarak şirket stratejilerine bütünsel olarak bakma fırsatı sunan çözümler geliştiriyoruz. Plug and Play Tech Center gibi lider bir risk sermayesi firmasının portföyüne dahil olmaktan mutluluk duyuyoruz. 20 milyon dolarlık değerlemeyle aldığımız yatırımı uluslararası pazarlardaki varlığımızı güçlendirmek için kullanacağız. Türkiye’yi öncelikli pazarımız olarak konumlandırmaya devam ediyor ve ülkemizdeki şirketlerin OKR ve performans yönetimi alanındaki potansiyeline inanıyoruz” dedi.

Yöneticiler ve çalışanlar arasındaki iletişimde %85 iyileşme sağlar

Şirketler, küresel ve bölgesel gelişmelere hızlı tepki vermeleri gereken bir çağda yaşadıklarından, ürün geliştirme ve diğer kritik iş süreçlerinde çevik yaklaşımları benimsemeye başlamışlardır. Ongun Demirler, şirketlerin performansının çalışanların performansıyla yakından ilişkili olduğunu ifade ederek, “Twiser olarak sunduğumuz çözümler, tüm ekiplerin şirket stratejilerini en uygun yaklaşım ve metodolojilerle benimsemesine ve ortak hedeflere ulaşmasına olanak tanıyor. İşyeri kültürünü hedef ve sonuç odaklı hale getirir ve geri bildirim ve işbirliğini şirket değerlerine entegre eder. Twiser ayrıca iş performansını da artırır. Dünya çapında birçok kuruluş tarafından hızla benimsenen OKR metodolojisi, çalışanların potansiyellerini keşfetmelerini kolaylaştırır ve işveren ile çalışan arasında bir anlam ve amaç birliği yaratır. Twiser çözümlerini kullanan kuruluşlarda yöneticiler ve çalışanlar arasındaki iletişimde %85’lik bir iyileşme ölçüyoruz. Bu yatırımla daha fazla firmayı bu yöntemleri benimsemeye teşvik etmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

“Pazarlama, Müşteri İlişkileri ve Çalışan Performansı Arasında Köprü Oluşturmak”

Küresel inovasyon platformu Plug and Play Tech Center’ın dünyaca ünlü teknoloji şirketlerine yatırım yaptığı biliniyor ve portföyündeki 30 şirket 1 milyar doları aşan değerlemeyle tek boynuzlu atlar haline geldi. Tak ve Çalıştır Teknoloji Merkezi ortaklarından Alireza Masrour, Twiser’a katılma ve destekleme konusundaki heyecanını dile getirerek, “Twiser, pazarlama, müşteri ilişkileri çözümleri ve çalışan performansı arasındaki uçurumu kapatıyor.” Twiser CEO’su Ongun Demirler, “Bugün 25 ülkede 12 farklı sektörden 60.000’den fazla kullanıcıya hizmet veren Twiser, kullanıcı dostu ve bütüncül paneller ile şirketin tüm ilerlemesini tek bir ekrandan takip edebilmesini ve iyileştirmesini sağlıyor. her seviyeye aktarılabilirlik ve değişen ihtiyaçlara uyum gibi avantajlarla karakterize edilen, şeffaf ve iletişim odaklı bir ortam yaratılarak kurumsal stratejiler. Binlerce çalışanı olan şirketlerde bile 2-3 haftada kullanıma hazır hale gelen Twiser; Boyner, CMS, Hayat Holding, Insider, MESS, Owner, Yapı Kredi, Yıldız Holding gibi müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerle gelişmeye ve iş ortaklarımızın başarısına katkı sağlamaya devam ediyor. Hedef sisteme katılımın %100’e ulaştığını ve performans yönetim aracının kullanımının 20 kat arttığını gösteren veriler Twiser’ın işlevselliğini gösteriyor.”