Oyuncu Ceyhun Fersoy, Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay’ın son anlarını anlattıseksenler Dizideki rolüyle büyük beğeni toplayan başarılı oyuncu Ceyhun Fersoy, Haberler.com YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Oyuncu Begüm Öner ile nasıl tanıştığını anlatan Fersoy, ölümleri sanat dünyasını şoke eden Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay’ı anlattı.

Fersoy oyunculuk serüveniyle ilgili şunları söyledi: “Nedim Saban’ın tiyatrosu için oyuncu ve müzisyen adayları aradığını gazetede gördük. Annem beni zorla oraya götürdü. Oraya müzisyen olarak girdim. Düğünlerde falan oynadım. Sonra bana bir çocuk oyununda başrol verdiler. Nedim Saban oyunculuğumu etkiledi. “Üç yıl orada oynayıp antrenman yaptıktan sonra Müjdat Gezen sınavlarını geçtim ve BKM Mutfak ile tanıştım. Birçok oyuncu tarafından eğitildim ve hepsine minnettarım” dedi.

Ceyhun Fersoy, Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay'ın son anlarını anlattı

Oyuncu, eşi Begüm Öner ile tanıştığını anlattı.seksenler Diziye 1 bölüm olarak girdim ama 465 bölüm oynadım. Dizideki rolüm için oyuncu istediler ve begüm geldi. Türkler rollerimizden gerçekten keyif aldılar, biz de devam ettik. Begüm’le sette arkadaş olduk. Bunlar kaderimiz olan şeyler çünkü o zamanlar evliliği dört gözle beklemiyorduk. 22 Ağustos’ta 7. yılımızı kutluyoruz. Bu sektörde evlilikleri çok uzun süren çiftler de var. Mesele şu ki, her iki taraf da birbirini anlıyor. Başka bir sektörden biriyle evli olsaydım, belki beni anlamazlardı. Begüm’le çok ortak noktamız var ve çok iyi anlaşıyoruz” dedi.

Ceyhun Fersoy, Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay'ın son anlarını anlattı

seksenler Dizinin bir okul olduğunu söyleyen Ceyhun Fersoy sözlerine şöyle devam etti: “1-2 sene daha tiyatro sahnesi benim için tiyatro sahnesi çok farklı. TV şovları gelir geçer ama 80’ler farklıydı. Neyse ki seksenler projesinde. “Orada bir rol oynadım. Orada çok şey öğrendim. İyi ki böyle ustalarla tanışmışım.” Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay olarak. Çok fazla kayıp ve galibiyet aldık. 80’ler ekibiyle görüşmeye devam ediyoruz. Seksenleri bir belgesel ve bir okul olarak görüyorum.”

8 Mart’ta hayatını kaybeden Rasim Öztekin’in ölüm haberini aldığını anlatan Fersoy, sözlerine şöyle devam etti: “Rasim Öztekin’i son gördüğüm günü unutmayacağım. Rasim Öztekin’i son gördüğümde setteydi ve bana bir sandviç verdi. Verirken “Evde iki tane yaptım” dedim, “Sete geldi. Rasim Abi, covid nedeniyle bir haftalığına sete gitti ve rollerini filme aldı. Onu dinlendirmek zorundaydık çünkü onu dinlendirmek zorundaydık. 2008-2009 yıllarında kalp yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırıldı. O gün sete son ziyaretiydi. 8 Mart’ta kötü bir gün geçirdi. haberler gelmek. Keşke telefonu hiç açmasaydım. Arkadaşımızın evindeydik ve telefona cevap vermemem gerektiğini düşündüm. Özlem Türkad aradı ve “Hastaneye gel” dedi. Sonra hastaneye koştuk, çok kötüydü.”

Ceyhun Fersoy, Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay'ın son anlarını anlattı

“Ölümünden 5-6 ay önce ‘Rasim Öztekin ile görüşmek istiyorum’ diye bir telefon aldım. Bizi baba oğul olarak oynamak istediler. Ona söylediğimde ‘Seninle oynamak bir onur ama durumu biliyorsun, uzun süre hiçbir şey yapmak istemiyorum’ dedi.”

“Kemal Karaçay da. O gün setteydik ve yemek yememiştik. Neden yemek yemediğini sorduğumda ‘yorgunum’ dedi. 2 gündür yemek yemediği ortaya çıktı. Vedalaştık ve oyuna giderken telefon çaldı. Hakan Bulut ağlayarak beni aradı ve hayır dedim. Setin balkonuna çıkarken asistana ‘çok hastayım’ dedi ve üstüne düştü. O da orada öldü. Ekipteki herkes ilk yardım eğitimini bildiği için kalp masajı yapıldı. “

Ceyhun Fersoy, Rasim Öztekin ve Kemal Kuruçay'ın son anlarını anlattı

“Ölümlerden sonra setten bir hafta izin aldı. Hayatım boyunca unutamayacağım bir şey var. Setteki ilk ev ‘Fehmi Ev’ oldu. Rasim Öztekin’in yeri oradaydı ama orada değildi.