Otoyoldaki tehlikelere rağmen fotoğraf sevgisinden vazgeçmiyorlar.


Otobanın tehlikelerine rağmen fotoğraf sevgisinden vazgeçmiyorlar.Ağaçlarla çevrili Karabük Otoyolu’nda yolcular örtüler altındaki yeşil tünelde gezinmenin keyfini çıkarırken, evli çiftler düğün çekimleri için bölgeyi tercih ediyor.

Otoyoldaki tehlikelere rağmen fotoğraf sevgisinden vazgeçmiyorlar.

BARTIN Her iki tarafı ağaçlarla çevrili Bartın-Karabük karayolunun yolcuları yeşil tünelden güvenle geçmeyi severken, gelin çiftleri düğün çekimleri için bölgeyi tercih ediyor.

Bartın-Karabük karayolu üzerinde Bahçecik ve Ovacuma köylerinde sağda ve solda ağaçların oluşturduğu manzara görenleri büyülüyor. Ağaçlardan oluşan bir tüneli andıran manzarayı gören herkes, cep telefonuyla anı ölümsüzleştiriyor. Ağaç Tüneli gelin ve damatların yanı sıra yoldaki gezginlerin de fotoğraf çektikleri yerlerden biridir. 2009 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1. Derece Sit Alanı ilan edilen 9 kilometrelik ağaç tüneli, geçtiğimiz yıl Bakanlık tarafından “Özel Koruma Alanı” ilan edilmişti.

9 kilometrelik yolun iki yanında sonbahar ve ilkbahar aylarında kavak ağaçlarının yapraklarının oluşturduğu görsel şölen gezginleri büyülüyor. Kaldırım kenarına park eden sürücüler bu anları hatıra fotoğrafları ve özçekimlerle ölümsüzleştirirken, yeni evlilerin favori noktalarından biri.

“Tehlikeye rağmen bu andan vazgeçmiyorlar”

Evlenmek üzere olan gelinler trafik korkusuna rağmen doğanın eşsiz güzelliğini yaşamanın heyecanından vazgeçmiyor.

Evlenen damat Süleyman Destirici, eşiyle birlikte İstanbul’dan geldiklerini belirterek, “Memleketimiz Safranbolu’da fotoğraf çekmeye karar verdik ve ardından Bartın Caddesi üzerinde çok güzel bir ağaç tüneli var. Anılarımızı fotoğraflayarak eşlerimiz ve arkadaşlarımızla paylaşmak istedik. Göremeyenler için çok güzeldi. Arkadaşlarımıza bunu belirtmek istedik” dedi.

Gelin Özge Destirici, Tunceli’li olduğunu ve Karadeniz’in doğasını harika bulduğunu belirterek, “Özellikle bu cadde ve ağaçlıklı sokaktan çok etkilendim. Normalde İstanbul’da çekim yapmak istemezdik çünkü genelde kapalı mekanda ya da tek bir yerdesin, oradaki fotoğrafçıların belli bir düzeni var. Ama biz burada gayet doğal bir şekilde yaptık.”

Fotoğrafçı Sezer Ünlü, araç çarpma riskine rağmen çiftlerin pozlarını göremediklerini kaydetti. Ağaç tünellerinde fotoğraf çeken diğer bakıcı Murat Sivritepe, “Kameramanlarımız sağ olsun ama yine de zorlanıyorlar ve fotoğraf çekmekte zorlanıyoruz.

Gelin adayı Eda Akbaş, “Buraya mutlu günümüz için geldik ama şoförlerin insanlara karşı daha anlayışlı olmasını istiyoruz. Fotoğraf çekmek gerçekten zor, kameramanımız gerçekten çok zor. Böyle şeyler bir kez olur, şanslı günlerimizi bir kez yaşarız.”