Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi


Konya’da Dr. Ekrem Karakaya’nın görev başında şehit olmasının ardından sağlıkta şiddete tepkiler çığ gibi büyüdü. Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz da sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak şiddete yanıt verdi.

Dün Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Hacı Mehmet Akçay, hayatını kaybeden kardiyolog Ekrem Karakaya’yı tabancayla vurduktan sonra intihar etti. Karakaya ve Akçay ameliyat oldu ama ikisi de kurtarılamadı. Son olaydan sonra Twitter’da “Doktoruma Dokunma” etiketli tepkiler gelmeye başladı.

Karakaya’nın öldürülmesine tepki olarak sağlık çalışanları da İstanbul’da eylem yaptı. Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi girişinde toplanarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yürümek isteyen sağlık çalışanlarına polis izin vermedi.

Ünlü isimler sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kamuoyunda kınadı. Gündeme ilişkin açıklamalarıyla adından söz ettiren Cem Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Pandemi döneminde kurbanları kolayca unutulan bir mesleğe sahip olan doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının haklı protestosunu destekliyorum, ve hayatları bitti. Bu ve benzeri şeyler artık bir kültür meselesi haline geldi. Biz bu zahmeti hak etmiyoruz” dedi.

Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi

Oktay Kaynarca, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu ülkede tedavi etmeye çalıştıkları hayvan tarafından yaralanan veterinerlerin sayısı, insanlara zarar vermeye çalışırken yaralanan veterinerlerin sayısından daha az. Sağlıkta şiddet en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır.”

Oktay Kaynarca ve Cem Yılmaz sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi