Ogeday Girişken kötü haberi duyurdu


Survivor All Star 2022’de mücadele eden Ogeday Girişken, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Detaylar burada…

BalıkesirTürkiye’nin Burhaniye ilçesinde denize giren bir kişiden haberler geri alınamaz.

3 gündür aranan vatandaşın Survivor yarışmasında adını açıklayan Ogeday Girişken’in arkadaşının babası olduğu ortaya çıktı.

SEVDİKLERİNDEN DUA İSTİYORDU

Burhaniye ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki kırsal Pelitköy ilçesinin kıyısından denize giden bir kişi, bir süre sonra yardım istedi.

Sahildekilerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma, sahil güvenlik ve polis ekipleri sevk edildi. Ogeday Girişken, Balıkesir’de denizde kaybolan kişinin arkadaşının babası olduğunu açıklayarak hayranlarından dua istedi.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken 1992 yılında Adana’da doğdu ve eğitimine burada devam etti. Ancak üniversite eğitimi için girdiği bir sınav sonucunda başarılı oldu ve Marmara Üniversitesi’nde beden eğitimi ve öğretimine devam etti. Spor Dalları Öğretmenlik okuma hakkını elde etti. Daha sonra lisans eğitimini tamamladı.

Sporcu olarak adından söz ettiren Ogeday, o yıllarda da insanlar tarafından fark edildi ve Fenerbahçe’de lisanslı bir sporcu olarak on yıl kürek takımında yer aldı. Küçük yaşta kürek sporuna başlayan Ogeday, ailesini ve ülkesini onurlandırarak ülkemize sayısız şampiyonluklar getirdi. Dünya sıralamasında adını duyuran Ogeday Girişken, 2017 yılında Survivor’da yarışmıştı. Giden Surivor 2017’yi şampiyon olarak tamamladı.