Nureddin Nebati ve Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir-Göztepe Metro Tartışması katkısı)


Ümraniye-Ataşehir-Gözpete metro hattının dış finansmanı konusunda Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında tartışma yaşandı. Bakan Nebati, “Geçen hafta izni imzaladım” dedi.

İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ataşehir Göztepe Metrosu için kredi bulduk ama Maliye ve Maliye Bakanı aylardır imza atmadı. İstanbul’un göbeğinde devasa bir finans merkezi yapılıyor ama metro yok. ” cümlelerini kullandı.

Bakan Nebati, İmamoğlu’nun sosyal medyadaki bu paylaşımına tepki gösterdi. Bakan Nebati, İstanbul’daki vatandaşlarımızın kullanımına sunmak üzere geçen hafta bakanlığımız tarafından kredi onayı imzalandı” ifadesini kullandı.

Vatandaşa fayda sağlayan bir hizmetin inceleme ve değerlendirme sürecinde hiçbir zaman taraflar arasında ayrım yapmadığını anlatan Nebati, “İnşallah toplumun ulaşım altyapısındaki son sorunları çözersiniz, somutlaştırmazsınız” dedi. İstanbulluları sokaklarda bırakmayacağız” dedi.

Bakan Nebati’nin açıklamasının ardından İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bakan Nebati, öncelikle bu imza için 16 milyon İstanbullu adına size teşekkür ediyorum. Çalışanlarımıza daha hızlı hizmet verebilmek için yakın işbirliği ve diyaloga hazırız.” mesajınızı paylaştı.