Nişanlısı Teenage Love Çıktı!Petek Dinçöz İle birlikte Serkan Kodaloğluİki aylık flörtün ardından Temmuz 2014’te Baltalimanı’nda bir mekanda evlendi. Çiftin oğlu Aslan 4 Ağustos 2017’de dünyaya geldi.

Geçtiğimiz Mart ayında mahkemeye başvuran çift, tek celsede boşanmıştı.

Uzun zamandır görüşemedik Petek DinçözKişisel yaşamında bir yıldırım gelişimi gerçekleşti.

GÖREVLİ OLDUĞUNU DUYURDU

Petek Dinçöznişanlandıklarını sosyal medyadan duyurdu. Nişanlısı Nida Büyükbayraktar ile fotoğrafını paylaşan ünlü şarkıcı, “8 yıllık evliliklerini bitiren Petek Dinçöz ve Nida Büyükbayraktar nişanlandı” yazdı.

Genç aşk çıktı!

Petek Dinçöz şimdi de nişanlısıyla yeni bir fotoğraf paylaştı. Petek Dinçöz’ün nişanlısının gençlik aşkı olduğu ortaya çıktı.

Petek Dinçöz, paylaşımına “Ben 17 yaşındayım, sen 26 yaşındasın. Bizimkisi bir aşk hikayesi” notunu düştü.

NİDA BÜYÜKBAYRAKTAR KİMDİR?

Nida Büyükbayraktar eğlence sektöründe işletmeci olarak adından söz ettiren bir isimdir. 2011 yılında Metro Turizm Ege Bölge Müdürü olarak çalıştı.

PETEK DİNÇÖZ KİMDİR?

Petek Dinçöz veya Didem Ezgü (29 Mayıs 1980 İzmir doğumlu) şöhret bulmadan önce bir Türk arabesk fantazisi ve TSM ses sanatçısı, model, oyuncu ve TV sunucusuydu.

Petek Dinçöz, 29 Mayıs 1980’de İzmir’de doğdu. Esra Suay ve Müjdat Fahri Ezgü’nün kızıdır. Çocukken babasını kaybetti. Necdet adında bir erkek kardeşi vardır. İlköğrenimini Gazi Ortaokulunda tamamladı. 14 yaşına kadar İzmir’de yaşadı.

Okul hayatını bırakıp modellik kariyerine başladı. 1997 yılında girdiği Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda 2. olmuştur. Ayrıca Vizyon Yapım / Atilla Kaplakarslan tarafından 2 yıl eğitim görmüş ve 1999 yılında Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda Miss Press seçilmiştir.

Bu başarı ile dizi teklifleri gelmeye başladı. 1998 yılında modelliğe başlayan Dinçöz, Temmuz 1998’de başlayan Sırılsıklam dizisinde rol almıştır. Eylül 1999’da Dinçöz ikinci sezonda rol aldı ve ikinci TV dizisi 2000 yapımı Zehirli Çiçek oldu. Bu dizide başrolü Tuğba Özay ve Çağla Şikel ile paylaştı. Ardından Mehmet Ali Erbil’in bir programında moderatör olarak yer aldı.

2001-11: “Anladım” ve “Yalanı Unut”.

1999 yılı sonunda modelliği bırakarak Günay’da şarkı söylemeye başladı. Dinçöz ilk single’ı Bende Kaldı’yı Eylül 2001’de Orhan Gencebay’ın prodüksiyon şirketi tarafından yayınladı. “Stayed With Me” çok başarılı oldu ve 2002 8. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü kazandı.

Nisan 2002’de çıkan Aşkın Tam Sırası albümünde Okşa, Foolish Casanova, Kısmetsizim, Allah’s Trouble ve Zevksiz gibi parçalar yer aldı. Albüm ilk haftasında 49.000 kopya sattı. Aynı yılın Ekim ayında Star TV’de yayınlanan Bir Yıldız Tuttu dizisinde rol aldı. Petek Dinçöz, Şubat 2003’te Kral TV Video Müzik Töreninde; Gülben Ergen, Güllü, Hülya Avşar ve Seda Üren gibi sanatçıları geride bırakarak 2002’nin En İyi Arabesk Fantastik Şarkıcısı seçildi.

Nisan 2003’te çıkardığı Sen Değmezsin albümü 120.000 kopya sattı. Ardından haftada 5 konserle Türkiye’de en çok konser veren Gülben Ergen’den sonra ikinci sanatçı oldu.

29 Mayıs 2004 Kral TV Video Müzik Töreni’nde Ebru Gündeş, Ebru Yaşar, Nalan ve Sibel Can gibi isimler bırakarak 2003’ün En İyi Arabesk Fantastik Şarkıcısı seçildi. Ödülü aldığı günün sabahı “Şaka Like” albümünü sunan Dinçöz, 5 günde 17.000 satış grafiğine ulaştı. Yıl sonunda albümünün toplam satış grafiği 90.000’e ulaştı.

Petek Dinçöz, 2004 yılının ortalarında Fenerbahçe taraftarlarının yaptığı büyük ankette Fenerbahçe’nin en güzel şarkıcısı seçildi.

Haziran 2005’te Doctor Advice albümü bir ayda 100.000 satış rakamına ulaştı. Bu albüm, birçok klibi döndürerek müzik listelerinde zirveye yerleşti. Kutsi ile yaptığı düet albümü Kördüm, Yılın En Başarılı Maxi Single’ı ödülünü kazandı ve Doctor Advice albümü yıl sonu itibarıyla 118.000 satış grafiğine ulaştı.

29 Mayıs 2007’de çıkardığı Yoln Açık Olsun albümüyle Türkiye’de ilk Scented albümünü çıkardı. Albüm 2 ayda 80.000 kopya satarak 2007’de doruğa ulaşan korsan olayını hafifletti ve 2007’nin en çok satan 5. albümü oldu.

Nisan 2008’de çıkardığı Frekans albümü 8 ayda 100.000 kopya sattı. Frekans, Kolay Değil, Dokunma, Kardan Adam gibi hitleri vardı.

2009 yılında Sezen Aksu’dan ders alarak müzik tarzını pop olarak değiştirdi. Sezen Aksu’nun desteğiyle Neler Oluyor Ben adlı albümünü çıkardı ve birçok kişi sesindeki iyileşmeye inanamadı. Bu yıl yaptığı patlama görüntüsü ile birçok kişinin dikkatini çekti ve birçok kişi aynı görseli kullandı. Sene sonuna doğru yine Sezen Aksu’nun yazdığı “Bana Uyar” adlı 2 şarkılık single çıkardı ve “Tırlattım” şarkısını dövmeli görüntüsüyle kesti. Bu kez Kanaltürk’te Bee Balım Peteğim programına devam etti. Ayrıca Best Morning Show ödüllerini almaya layık görüldü.

2010 yılında 2 şarkılık single “İşte Nasıl Morarırsın”ı çıkardı. Şarkı ve videosu, dünya çapında bir klip olduğu için birçok kişinin ilgisini çekti. Ardından “Kibarca” şarkısına klip çekildi ve Türkiye’de ilk kez kullanılan efektler ve teknikler kullanıldı. Arısım Balım Peteğim Kanaltürk ekranlarında devam etti.

2011 yılında Unut The Lie albümünü çıkardı. Albümün çıkışına 15 gün kala albümde yer alan ve Ferhat Göçer ile birlikte seslendirdiği “Seni Sensiz Sevecek” düeti sanal ortamda rekor kırdı. “Arım Balım Peteğim” programı bu kez TNT kanalında yayınlandı ve stüdyo tasarımı başka hiçbir yerde görülemeyecek kadar yüksek kalitede yapıldı. Bu kanal En İyi Sabah Programı, Avrupa Kalite Ödülü ve En İyi Sunucu gibi onlarca ödüle layık görülmüştür. Albümde “Sensiz Seveceğim”, “Yalan Boşver”, “Sihirbaz”, “Yasak Bahçe” şarkılarına klip çekildi ve ardından yepyeni bir pop albümünün hazırlıklarına başladılar. Yıl sona erdiğinde Sinevizyon’un teklifiyle “Ararım Bal Petegi” programını bitirmesi ve “Çarkifelek” programını sunması istendi. Petek Dinçöz bu teklifi değerlendirerek 5 yılda 824 program yaparak My Bee Balayı Maratonu’nu bitirerek Wheel of Fortune’un yeni yüzü olmaya karar verdi.

2012-günümüz: Çarkıfelek ve yeni işler

2012 yılında Çarkıfelek’i konuk etti. Eski şarkısı Foolish Casanova yabancı müzisyenler tarafından görülür ve Dinçöz’e bir teklif yapılır. In The Eyes şarkısı, Avrupa’da tanıtmak için yapıldı. Klip daha sonra Türk müzik kanalları ile paylaşılacaktır. Ardından Jameci tarzı şarkı Vibe&Rate geldi. Dijital ortamda satışa sunulan tekli Çekil’i yayınladı.

2013 yılında Nisan ayında çıkardığı “Milat” adlı albümünü çıkardı. İlk çıkışını Mart sonunda Gülşen’e ait olan “Aşk” şarkısıyla yapıyor, Ağustos ayının sonlarına doğru “Heves” şarkısına ikinci klibini, Aralık ayının başında ise üçüncü klibini çekiyor. söz ve müziği de Deniz Seki’ye ait olan Deniz Seki. Seki ile düet yaptığı “Artık Üzülmek İstemiyorum” şarkısı kesildi ve ardından 9. single’ı “Remodel” yayınlandı. o yayınlandı.

PETEK DINÇÖZ’ÜN KİŞİSEL HAYATI

Temmuz 2014’te evlendiği Petek Dinçöz’ün ikinci eşi Serkan Kodaloğluİrfan Aslan adında bir oğlu vardı. 10 Ağustos 2020’de bir kız bebek beklediğini açıkladı. İkinci kez anneliği bekleyen sanatçı, bebeğini “servikal omurga hastalığı ve tiroid hastalığından” kaybetti. Petek Dinçöz ve Serkan Kodaloğlu, Mart 2022’de tek celsede boşandı. Petek Dinçöz, 7 Ağustos 2022’de Nida Büyükbayraktar ile nişanlandı.