Nisa Bölükbaşı’nın şampiyonluğu için “Sonucu hak etmedik” diyen Nagihan Karadere, hayatta kalanlar defterini kapattı.


Survivor’da şampiyonluk adayı olarak gösterilen ve yarışmadan elenmesiyle hayranlarını kızdıran Nagihan Karadere, Ulusal Masa yayınında Survivor şampiyonu Nisa hakkında konuştu. Sonucun böyle olmasını beklemediğini söyleyen Nagihan, hayatta kalanın defterini “Şimdi hayatıma bakacağım” sözleriyle kapattığını söyledi.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu’nun Milli Sofrası programına konuk olan Survivor yarışmacısı Sema Aydemir’in yer aldığı. Nagihan KaraderNisa’nın şampiyonluğu hakkında konuştuk.

“NISA’NIN PERFORMANS YARIŞMASI’NDA ŞAMPİYON OLACAĞINA İLİŞKİN ELEŞTİRİ GELİYOR”

Nisa’nın kasten şampiyon olduğu iddiasıyla ilgili olarak Sema Aydemir, “Acun Bey kimsenin şampiyon olmasını istemiyor. İsteseydi İhsan Tarkan şampiyon olurdu. Kardeşi gibi. Belki olurdum, işte onun çalışanıyım. En sevdiği futbolcu arkadaşları geldi. Ümit Karan olurdu. Acun. Bay Nisa’nın şampiyon olmak istemesine imkan yok. Ama burada Nisa oynamadığını söyledi ve oynamayacağımı ya da biz onları seçtiğimizde zayıfı seçtiler dedi. Kadın Usta olunca insanların tepkisi yüksek oldu. Çünkü herkes bunun bir performans yarışması olduğunu söyledi. Bu yıl bir performans yarışması olacak. Çünkü en iyisi gelir. Şimdi sonuç böyle çıkınca halkın aleyhine oldu. Çok eleştiririz. Parça sindiremedi” dedi.

Nagihan Karadere, şunları söyledi:

“SO SURVIVOR BİR PERFORMANS YARIŞMASI DEĞİL”

Kalaycıoğlu’nun “Bu durumu sindirebildiniz mi?” Aydemir, soru üzerine sözlerine şöyle devam etti: “Bir kadın şampiyonum olsun isterim. Ben sindirdim derseniz Nagihan, Ben, Seda, Birsen abla, Merve vardı. Biz yanındayken o şeye sahip olmayan bir rakipti. Bu beni şaşırttı çünkü her zaman bir şeyimiz vardı. Bir yarışma olarak bir yandan eksik olabilirdi ama diğer yandan o kadar iyiydi ki kazandı. Bunun hakkında yorum yapamam. Yapamam çünkü ben bir rakibim. Belki mazlumsam ama rekabette kaybedecek bir asalet vardır. O kazanırsa ablam kazandı, tek kelimemiz yok. ” bunun için.” Konuşmuyoruz. Kazanan bir kızı nasıl yorumlayabilirim? Yani, bu bir liyakat yarışması değil.”

Nagihan Karadere, şunları söyledi:

NAGİHAN: SONUCU HAK ETMİYORUZ

Gösteriye telefonla katılan Nagihan Karadere, yarışma konusunda oldukça iddialıydı. Bu sonucu hak etmediklerini söyleyen Nagihan, “Sokakta yürüyorum, herkes beni suçluyor. Kimseden iyi bir şey duymadım. Performans olarak daha fazlasını hak ediyordu. Belki yüzümden dolayı böyle şeyler duyuyorum. ama sosyal medyada böyle şeyler görüyorum. İsimleri isimlendirmek gerekli değildir. Zor zamanlar geçiriyorduk. Başka hiçbir yerimiz yok. Böyle bir sonucu hak etmedik. Sonucun böyle olmasına üzüldüm. Orada 6 aylık bir mücadele oldu. Bizim suçumuz değil ama performans olarak bunu daha çok hak edenler vardı. Sonucun böyle olmasını beklemiyordum. Benim gibi birçok insan orada bunu hak ediyor. Bu arada Nisa bunu hak etmedi demiyorum. 6 ay mücadele etti. Aslında hepimiz şampiyonuz. Kupayı sembolik olarak sadece bir kişi kaldırdı. Ama herkes şok oldu” dedi.

Nagihan Karadere, şunları söyledi:

SURVIVOR KİTABI KAPATTI

Survivor’a tekrar katılmayacağını söyleyen Karadere, “Şimdi hayatıma bakacağım. Boş hayaller kurmak istemiyorum. En azından Seda, Sema, Birsen veya Ayşe. İkisinden biri şampiyon olsaydı, halk bu kadar şok olmazdı. Survivor’da kalmak isteyenler kalamadı. Gitmek isteyenler gidemedi.