Nilüfer… ‘HEPİNİZİ ÇOK ÖZLEDİM!’


Nilüfer, üç yıl sonra sahne aldığı Harbiye’de beş bin kişilik bir koro eşliğinde unutulmaz bir gece yaşattı.

Türk pop müziğinin uzun süredir konser vermeyen eşsiz sesi, Nilüfer Bayhan Müzik’in düzenlediği “N Kolay Harbiye Açık Hava Konserleri” kapsamında Harbiye’de sevenleriyle buluştu.

Şarkıları ve sesiyle yüz binlerce kişinin hayatına dokunan ve üç yıl sonra Harbiye’de sevenleriyle buluşan Nilüfer’e beş bin kişilik bir koro eşlik etti.

Dünya Dönüyor, Uzak Yollardan, Haram Geceleri, Esmer Günler, Mor Menekşe, Mavilim, Yeniden Aşk, Kavak Yelleri gibi unutulmaz şarkılarıyla konserin açılışını yapan sanatçı; Performans göstermeyi çok özlediğini belirterek, “Üç yıl ara verdim, heyecanlıyım.

Birbiriyle tanışmak, iyilik yapmak, birlikte eğlenmek büyük bir sorumluluktur. Hepinizi çok özledim” dedi.

“Bazen bu şeyleri yapmayı bırakmak istiyorum ama seni gördüğümde pes ediyorum.

Bunu her konserden önce söylesem de konserden sonra enerjiniz beni vazgeçiriyor” diyen sanatçı, söylediği şarkıların söylenmesinin ve unutulmamasının çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

Kayahan’ın Türk popüler müziğine damgasını vuran Esmer Günleri, Gözlerine Hapsediyorum ve Yemin ederim gibi şarkılarını da seslendiren Nilüfer, “Kayahan bulunamayan, tekrarlanan ve benzeri şarkılar üretti.

Buradan kendisine bir alkış istiyorum” diye hatırlattı Kayahan.

Söylediği her şarkıyı adeta yaşayan Nilüfer, Züleyha Kuru’nun pembe ve Zeynep Baturalp’ın mor kostümünü giyerken Harbiye’de bir nostalji havası esti, müzikseverlerin kulaklarındaki pası sildi.

Nilüfer... 'HEPİNİZİ ÇOK ÖZLEDİM!'

İki saat süren konserde sanatçının hayranları, Nilüfer’in çeşitli albümlerden seçtiği şarkılara alkışlarla eşlik etti ve birlikte şarkı söyledi.

Sanatçı, “Kahvaltı” albümünün baş şarkısıyla kapanışı yaptı. Açık havayı dolduran taraftarların alkışları devam ederken sahneye dönen Nilüfer, “Geceler ve Bir Garip Gezgin” ile büyük bir patlama yaşadı.