Nadide Sultan, “Babam yüzünden çocukluğum çok travmatik geçti” diyen Nadide Sultan, yaşadıklarını anlattı.


Dergi Haberleri

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com YouTube kanalında yayınlandı. haberler Özür programının bu haftaki konuğu başarılı şarkıcı Nadide Sultan oldu. Çocukluğundan bahseden şarkıcı, müzik kariyerinin nasıl başladığını da anlattı.

Kalaycıoğlu’nun “Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?” Şarkıcı sorulduğunda, “4 kardeşim var. Ben 20 yaşındayken bir erkek kardeş doğdu. Onun yeri elbette benim için farklıydı. Çocukluğum zaman zaman zor ve güzeldi. Ailemin başı dertteydi ve ailede bitmek bilmeyen sorunlar vardı. Yine de bir noktada ayrıldılar. Annem ve babam.” “Babam daha sonra yollarımıza gitti ve ikisinin de çocukları oldu. Ben de çocukluğumu hatırlamak istemiyorum, kardeşlerim için de travmatik dönemlerdi. Maddi ve manevi olarak zor yıllar geçirdik. Annemin etrafında toplanarak bu olayları atlatmaya çalıştık” dedi.

Nadide Sultan, babasının yaşadıkları sıkıntılardan bahsederek, “Babamın yetişmesinden dolayı bazı sorunları vardı ve bunları bize yansıttı. Sorumlu bir baba değildi, aylarca dışarı çıktı ve annemi kamyon şoförü olduğu için dışarı çıkarmadı. Özellikle kardeşim babamın şiddetini gördü ama biz hep tanık olduk. “Kardeşimle olan sorunlar araya girdiği için şiddete maruz kaldım. Canım kızım”. Bana hep anne tavuk derler çünkü kardeşlerime hep ben bakardım. Aslında ben hep ablam olarak bilinirdim. Annem biz büyüyene kadar birçok şeye katlandıktan sonra boşandı” dedi.

Müziğe olan ilgisine değinen ünlü isim, “Müzik yeteneğim 4 yaşındayken fark edildi. Annem birlikte şarkı söylerdi. Ailem klasik Türk müziği dinlediği için bu yöne gittim ve eğitimimi bu alanda aldım. Ortaokulda korodaydım ve bir besteci bana öğretti. Ailemi keşfetti ve onlarla konuştu. Meslek lisesine gittim ama hukuk dersleri aldım. Hayatımdaki derin yaraları da müzikle iyileştirdim. Çocukluk deneyimlerimi müzikle işledim hatta içimdeki hüznü kustum. Sanatla üstesinden gelmeseydim ciddi zihinsel sağlık sorunları yaşayabilirdim.”