Milyoner’de yarışmacının Türk askeri anısı Kenan İmirzalıoğlu’nu duygulandırdı


Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Canan Esin Sağlam, uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri için ambulans uçaklarında görev yaptığını ve işinin gereği olarak yaralı askerlere ilk müdahaleyi yaptığını söyledi. Sağlam’ın Türk askerleri ile anısı da moderatör Kenan İmirzalıoğlu’nu duygulandırdı.

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümüyle dün akşam ekranlara geldi. Yarışmaya katılan 41 yaşındaki Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunu Canan Esin Sağlam, hikayeleriyle herkesi duygulandırdı.

“Gazilere ülkemize gideceğimizi söylediğimde kalp atışları başladı”

Katılımcı, GATA’dan Hava Tabip Teğmen olarak mezun olduğunu belirterek, tatbikatını Bandırma F16 Üssü’nde yaptığını ve uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ambulans uçaklarında çalıştığını söyledi. Aday Kenan İmirzalıoğlu, “Havada tanık olduğunuz ilginç bir olay var mı?” sorusuna, “Makedonya’dan yaralı gazi çavuş getirdik. Orada yabancı dil bilmedikleri için sorunlarını anlatamıyorlardı. “Bunu duyduklarında tansiyonları ve kalp atışları düzeldi” dedi.

Milyoner'de yarışmacının Türk askeri anısı Kenan İmirzalıoğlu'nu duygulandırdı

KENAN İMİRZALIOĞLU MUTLU OLDU

Yarışmanın sözlerinden etkilenen İmirzalıoğlu, “Ne kadar mutlusunuz. Faaliyetlerinin başlangıcından beri bu ülkeye hizmet ettiler ve çalıştılar. Sözlerinle bizi de etkiledin.”

Milyoner'de yarışmacının Türk askeri anısı Kenan İmirzalıoğlu'nu duygulandırdı