Metin Uca’nın ardından Barbaros Şansal da tutuklandı.


Dergi Haberleri

TV programcısı Metin Uca, Ankara’ya uçmak için İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları tarafından tespit edilirken tutuklandı. Uca ile eş zamanlı Barbaro’nun şansıGözaltına alındığı da ortaya çıktı.

Modacı Barbaros Şansal, öğle saatlerinde Ercan’dan hareket eden Türk Hava Yolları (THY) uçağıyla İstanbul Havalimanı’na geldi. Türkiye’ye giriş için pasaport kontrolüne gelen modacı hakkında arama kararı olduğu öğrenildi. Bunun üzerine Şansal, polis ekiplerince tutuklanarak İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, devletin yargı organlarına, askere veya polise alenen hakaret ettiği iddiasıyla hakkında arama kararı bulunan Sansal, yargılanmasının ardından serbest bırakıldı.

Metin Uca'nın ardından Barbaros Şansal da tutuklandı.

İfade vermek için karakola giden Barbaros Şansal, Sözcü’ye verdiği ifadede kendisi ve Metin Uca hakkında bilgi verdi. Sansal, ifadesinde şu ifadeleri kullandı: “Muhbir vatandaş CİMER’den şikayetçi oldu. İftiralar… Ayrı ayrı meseleler. Metin Uca’nın tiyatroda tiradı, Fatih Sultan Mehmet hakkında şaka amaçlı, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ ‘ … Benim de. Olmayan Facebook hesabım üzerinden… Facebook hesabım yok, dünya biliyor. Sahte hesap davası.”

Metin Uca'nın ardından Barbaros Şansal da tutuklandı.Sözcü’ye gönderilen özel fotoğraf…

“Ben uçaktan inerken, Metin Uca da inerken kaçırıldı. Birazdan ifademi vereceğim, birazdan taburcu olacağım, o yüzden sorun yok… Metin Uca da iyi… Yarın Ankara’da maçı var. Uçağını kaçırdı ama akşam uçağında uçacak. Nasılsa akşam uçağıyla geri uçacağım.” Ercan’a (Kıbrıs)…”