Merve Boluğur’dan bir prömiyer! Yani ilan


Oyunculuktan şarkıcılığa geçen Merve Boluğur, önceki gün City’s Nişantaşı’nda sahne aldı. Boluğur, önümüzdeki günlerde Nişantaşı’nda bir mekanda sahne alacağını söyledi. Detaylar burada…

“Şşşttt” şarkısıyla programa çıkan Merve Boluğur önceki gün City’s Nişantaşı’ndaydı.

“NİŞANTASI’NDA GÖREV YAPACAĞIM”

Yıldız Tilbe“Sesim biraz ihmal edilmiş” diyerek kendini savunan Boluğur, sahnede aldığı eleştiriler için.

“bağışlama”

Oyuncu, “Röportaj veremem çünkü sahneye çıkıyorum” dedi, “lütfen bugün kusura bakmayın, sahneye çıkmaya hazırlanıyorum. Buyrun, sizi bekliyorum.” dedi.

Boluğur, oyunculuk yapmak gibi bir niyetinin olmadığını belirterek, “Oyunculuk yapmayacağım. Müzik beni heyecanlandırdı. Kalbimin sesini dinliyorum.”

MERVE BOLUĞUR KİMDİR?

Merve Boluğur, Türk model, film ve dizi oyuncusudur. Acemi Cadı dizisindeki Ayşegül rolüyle tanınmaktadır.

Merve Boluğur daha önce çeşitli filmlerde ve reklamlarda rol almıştır. 2006: 2007 yılında yayınlanan Acemi Cadı dizisinde Ayşegül adında bir cadıyı canlandırdı ve ünlü oldu. Daha sonra TRT’de yayınlanan Aşk Re dizisinde Eylül karakterini canlandırmıştır.

2009 yılında Star TV’de yayınlanan Kül ve Ateş dizisinde Hayal İsfendiyar karakterini canlandırarak oyunculuğuna devam etmiştir. Kolpa’nın ‘My Lady’ şarkısının klibinde Çağkan Çulha ile birlikte rol aldı. Ayrıca Keremcem’in Yutkunamam şarkısının klibinde de yer almıştır.

Küçük Sırlar dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır. Kuzey Güney dizisinde “Zeynep” karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Nurbanu Sultan” rolünü oynadı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. Mayıs 2012’den beri Rexona markasının reklam yüzüdür. 2014 yılında Maybelline NewYork’un ilk Türk marka yüzü oldu. Murat Dalkılıç’ın 2016 yılında çıkardığı Epik albümünde yer alan “Boy Gitsin” şarkısında eşiyle düet yaptı.

Mart 2018’de “Merve Boluğur” adında bir kozmetik markası kurdu ve ilk ürünü kırmızı ruj oldu.

Merve Boluğur bir süredir şarkıcılık yapmaktadır.