Merve Aydın’dan Çarpıcı Hayatta Kalma All-Star İtirafı!


Survivor All Star 2022’ye aşil tendonu kırıldığı için veda etmek zorunda kalan Merve Aydın, önceki gün City’s Nişantaşı’nda görüntülendi. Yürümekte zorlandığı görülen Aydın, “Sakatlanmasaydım belki şampiyon olabilirdim” dedi. Ünlü isim, Nisa Bölükbaşı’nın şampiyon olmasından da söz etti. Detaylar burada…

Gazetecilere konuşan Merve Aydın, “Daha iyiyim, iyileşiyorum. 6 ayda iyileşiyorlar ama ben daha erken koştum. En azından çocuğumun peşinden koşabilirim. Mental olarak çok zordu. Ada için çok çalıştım ve yaralı olarak ayrılmak zorunda kaldım. Aksi takdirde daha farklı olabilirdi. “İşte böyleydi” dedi.

“TÜM KISMET”

“Yaralanmasaydın belki şampiyon olur muydun?” diyen Aydın, “Evet o ben olabilirim. Her şey kaderdir.”

“İNSANIMIZ OY VERİYOR YAPACAK BİR ŞEY YOK”

Survivor All Star 2022’de Nisa Bölükbaşı’nın şampiyon olmasıyla ilgili konuşan Aydın, “Bir kadın kazandı. Herkes gibi o da savaştı. Halkımızın tercihi, yapacak bir şey yok.”

Aydın, “Nisa Bölükbaşı şampiyonluğu hak etti mi?” dedi. “Seni seviyorum, kendine iyi bak” diye sorulduğunda, kaçamak bir şekilde cevap verdi.

MERVE AYDIN ​​KİMDİR?

Merve Aydın, 17 Mart 1990’da İstanbul’da doğdu. 2008 Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2011 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda 800 metrede gümüş madalya kazandı.

Ayrıca Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda 4×400 bayrak yarışında Nagihan Karadere, Meliz Redif ve Pınar Saka ile birlikte ikinci gümüş madalya kazandı.

U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndaki performansıyla Olimpiyat B eşiğini de geçti.

2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nda bayanlar 800 metre seçmelerinde 2. seride yarışan sporcu, yarış sırasında kendini sakatlayarak 3:24.35’lik derecesiyle seriyi son sırada tamamladı.

12 Haziran 2012’de Belarus’ta düzenlenen olimpiyat seçme yarışında 2:00.23’te Türkiye 800m rekorunu koştu.

2011 Avrupa Takımlar Şampiyonası’nda (Birsen Bekgöz, Pınar Saka ve Meliz Redif ile birlikte) 3:29:42’lik derecesiyle bu alanda Türkiye açık hava rekoru da elinde bulunduruyor.

Mart 2014’te Survivor’da ünlüler takımında yer aldı.

22 Şubat 2015 tarihinde tv8’de yayınlanan Survivor Türkiye’nin eski yarışmacılarının yarıştığı Survivor All Star’a katılarak finale kalmayı başardı. 3 Temmuz’daki finalde halk oylamasında ikinci oldu.

21 Ağustos 2019 tarihinde “MERVE AYDIN ​​​​SPOR OKULU” adı altında birçok şube bulunmaktadır. Spor Dalları okul açıldı.