Merhum sanatçı İlhan İrem’in vasiyeti yayınlandı


Türk pop müziğinin unutulmaz isimlerinden İlhan İrem’in ölümüyle yıkılan eşi Hansu İrem, sanatçının 3 vasiyeti olduğunu ortaya çıkardı. Ünlü şarkıcının tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istediğini anlatan İrem, “Atatürk Kültür Merkezi’nde tören yapılmasını ve Aşiyan Mezarlığı’na defnedilmesini istedi” dedi.

Anla, Masallar Sürgün Gibi ve Ne Oldu gibi şarkılarıyla tanınan İlhan İrem, uzun süredir böbrek hastalığıyla mücadele ediyor. 67 yaşındaki başarılı diyaliz sanatçısı dün akşam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

EŞİNİN 3 İSTEKLERİNİ İPTAL ETTİ

Kocasının ölümüyle yıkılan Hansu İrem, dergi Sortie’ye yaptığı açıklamada sanatçının iradesini ortaya koydu. Başarılı ismin 3 vasiyeti olduğunu anlatan İrem, “Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istedi. Atatürk Kültür Merkezi’nde tören yapılmasını istedi. Aşiyan Mezarlığı’na bir vasiyet daha defnedilmelidir.”

Merhum sanatçı İlhan İrem'in vasiyeti yayınlandı

ANIT AYIRMA

‘Yazık Yarın’, ‘Unut Dostum’, ‘Anlarsın’, ‘İşte Hayat’, ‘Konuşamam’, ‘Ne Oldu’, ‘Masallarda’ gibi birçok ölümsüz eser yazan İlhan İrem, Sürgün Gibi”, “Ben Değilim”44 yıl boyunca başkalarının şarkı söylemesine ve bestelerini filmlerde ve reklamlarda kullanmasına izin vermedi. İlhan İrem, 2017 yılında çalışmalarının artık makul koşullar altında yapılabileceğini duyurmuştu.

Merhum sanatçı İlhan İrem'in vasiyeti yayınlandı

Merhum sanatçı İlhan İrem'in vasiyeti yayınlandı