MasterChef’te maçı kaybeden yarışmacıyı savunmak Mehmet Yalçınkaya’yı çileden çıkardı: Yemin ederim deliriyorum


Dergi Haberleri

TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef Türkiye, 71. bölümüyle dün akşam ekranlara geldi. Haftanın ikinci dokunulmazlık maçında ise takımlar karşı karşıya gelerek kahvaltılık tarifleri hazırladı. Aşçıların istediği yemekleri yiyemeyen kırmızı ekip, ikinci kez dokunulmazlığını kaybetti. Bireysel dokunulmazlık maçında mücadele eden adaylardan Fatma Nur’un savunması, Şef Mehmet Yalçınkaya’yı kızdırdı.

Dokunulmazlık oyunu öncesinde katılımcılarla sohbet eden Danilo Zanna, Fatma Nur’a “Az önce Katmer mi yaptın?” sorusunu sordu. Fatma Nur yaptıklarıyla ilgili şunları söyledi: ‘Hayır şef, ben sadece katmer yapmadım. Önce Kıvanç’a yardım etmek istedim. Ben böreğin içini yaptım. Sonra ona verdim. “Süt reçelinden pek anlamam. ‘Alırım, yaparım’ dedi. Herhangi bir sorun görmüyorum ama belki de reçeteyle ilgili bir sorun olmuştur” dedi.

MasterChef'te maçı kaybeden yarışmacıyı savunmak Mehmet Yalçınkaya'yı çileden çıkardı: Yemin ederim deliriyorum

Sinirlerine hakim olamayan Mehmet Yalçınkaya yarışmacının sözlerini keserek, “Deliyeceğim, yemin ederim çıldıracağım! Artık derdimizi anlatamıyoruz. Kendi kendime konuşmaya başladım. Ne oluyor? Çiğ yiyecekler var, çıkmayan yemekler var. Rakipler mutlu ve başarılı olduklarını söylüyorlar.”

Yalçınkaya’nın tepkisinin ardından Fatma Nur, “Aşçım, ben sadece birlikte çalışmaktan bahsediyorum. Herkes birbirine yardım etti. Bu konuda iyi olduğumuzu söylemek istiyorum. Kusura bakmayın ama yapabileceğimiz bir şey yoktu.” Mehmet Şef daha sonra katılımcıları, “Arkadaşlar, siz hatalarınızdan bahsetmediğiniz sürece bu devam edecek” diyerek katılımcıları uyardı.

MasterChef'te maçı kaybeden yarışmacıyı savunmak Mehmet Yalçınkaya'yı çileden çıkardı: Yemin ederim deliriyorum

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüri olduğu MasterChef’te kırmızı takım ilk dokunulmazlık maçını kaybetti. Oylamaya gelince, haftanın önde gelen adayları Vural ve Atike oldu. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlık kazanan ve ikinci dokunulmazlık maçını da kaybeden Yağız, Fatma Nur’u eleme adayı yaptı. Takımlar arasında yapılan oylama sonucunda diğer aday Barış oldu.