Masterchef Türkiye jüri üyesi ile ilgili şaşırtan gerçek!


Dergi Haberleri

MasterChef’in üç mevsimi Türkiyejüri üyelerinden biri Mehmet YalçınkayaYıllar önce “Essen” programına katıldığı ortaya çıktı.

2011 yılında ekranlara gelen dizinin şefler bölümünde mücadele eden Yalçınkaya’nın görüntüsü sosyal medyada olay oldu.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

‘Füzyon Mutfağı’ hareketi üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiyeİlk başvuran Mehmet Yalçınkayabaşarısını dünya çapında kanıtlamış bir isim.

Masterchef’ten Mehmet Şef, 1974 yılında şefler diyarı Bolu’da doğdu. 2004 yılında İstanbul Gıda Akademisi’nde insan anatomisi ve sindirim sistemi eğitimi aldı. 2005 yılında biyografisi ve trend şefi olarak uzmanlıkları Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” da yayınlandı.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, plaket ve sertifikalar almış, Fransa, İtalya, Katar, Almanya, Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde ve farklı kültürlerde gastronomi ve mutfak koordinatörü olarak çalışmıştır. Yalçınkaya, uzun zamandır usta şef TürkiyeJüri üyesidir.

MASTERCHEF TÜRKİYE’NİN KONUSU NEDİR?

usta şef Türkiyeİngiliz yemek yarışmasının Türkiye uyarlamasıdır. İlk kez 2011 yılında Show TV’de bir sezon yayınlandı. Ardından 1 Eylül 2018’de TV8’de yayınlandı. MasterChef Türkiye jüri koltuğunda Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya oturuyor.