Masterchef Jürisinin Ağır Travması Açıklandı!


Dergi Haberleri

özel hayat & usta şef TürkiyeYemek yarışmasıyla gündemden düşmeyen Şef Somer Sivrioğlu, Katarsis programına konuk oldu.

Somer Chief, şovda özel hayatıyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı. Sevgili şef, çocukluğunda yaşadığı ve yaşadığı anları ilk kez anlattı.

“Dövüşleri sevdim”

Sivrioğlu, “Annemle babam ben 5 yaşındayken ayrıldı. Elbette bu süreçte zorlandığımız anlar oldu. Elbette zorlandığım zamanlar oldu. Her şeyden önce, annemle değil babamla yaşadım.

İlginç bir şey söyleyeceğim, diğer çocuklara örnek olacağını sanmıyorum. Özellikle babamın evindeki kavgaları sevdim.”

“Üvey annem bana iyi davranmadı”

Sivrioğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sevmezdim. Çünkü üvey annem bana iyi davranmazdı. Karşılığında ona iyi davranmazdım. Duygusal tacize maruz kaldım, tabii ki hafif fiziksel taciz.

Öyle bir insandı ki, yazık olduğunu kabul ediyorum, bu yüzden çocuk sizin elinizde, bu yüzden daha adil ve daha vicdanlı olmalısınız. Çok zor bir çocuk değildim ama bunu yapmamalıyız.”

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

Somer Sivrioğlu (25 Mayıs 1971, İstanbul), Türk şef, restorancı ve sunucu.

1971 yılında İstanbul’da doğan Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar yaşadı. TürkiyeO kaldı. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans derecesini aldı. 24

1995 yılında yüksek lisans yapmak ve akademik kariyer yapmak için Avustralya’ya gitti. Avustralya’da yüksek lisans eğitimi alırken aşçılık kariyerine ilk adımı attı.

Başlangıçta restoranlarda yönetici olarak çalıştıktan sonra, menüsünde Türk lokumu olan Sidney’de kendi restoranını açtı. MasterChef Australia’da konuk jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında David Dale ile birlikte yazdığı Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adlı kitabı yayınlandı. 2018 yılından bu yana TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye yemek yarışmasının jüri üyesidir.

SOMER SİVRİOĞLU GİZLİLİK

2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile evlendi. 2 çocuğu var. 2021 yılında eşinden boşandı. Sivrioğlu’nun Deniz ve Derin adında iki çocuğu var. Sivrioğlu, 2022’den beri Pınar Kayabaşı ile aşk yaşıyor.