Manisa’dan haberler… Manisa’da Tatlıse’nin rüzgarı esti, kalabalık yerlere sığmadı


Dergi Haberleri

bodrum26 Ağustos’ta trafik kazası geçiren ve aynı gün tekerlekli sandalye ile sahneye çıkan ünlü sanatçı İbrahim TatlısesKazadan 13 gün sonra manisaOrada düzenlediği halk konserine tekerlekli sandalye ile giderek hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşattı.

manisa büyükşehir topluluğu, manisaÜnlü sanatçı, düşman işgalinden kurtuluşun 100. yılına özel hazırlanan ‘Kurtuluş Konserleri’ kapsamında İbrahim TatlısesCumhuriyet Meydanı’nda konser verdi. 26 Ağustos’ta Bodrum’da geçirdiği trafik kazasının ardından 12 saat sonra tekerlekli sandalyeyle sahneye çıkan Tatlıses, bu kez kazadan 13 gün sonra sahne aldı. manisaSevdikleriyle istanbulda buluştu. Manisa konserine tekerlekli sandalyeyle giden Tatlıses, şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Kalabalığın önünde ayağa kalkmak zorunda kaldıkları için hayranlarından özür dileyen Tatlıses, “Daha önce sınırlarımı hiç zorlamadım, kazadan dolayı biraz yanıldım ama idare edin. üzgünüm” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazadan sonra kendisini arayıp geçmiş olsun dilediğini anlatan Tatlıses, “Bütün dünya benim kazamı duydu ve ben hiçbir şey bilmiyorum. Sayın Devlet’in de selamlarını ve iyi dileklerini iletti. Bu bana büyük moral verdi.”

“HASTANEDEN GECE ÇIKIŞTIM”

Tedavi gördüğü hastaneden gece taburcu olduğunu mizahi bir dille sevenleriyle paylaşan Tatlıses, “Gece hastaneden kaçtım. Neden kaçtım, yataklar dar. Sabaha kadar ayaklarım açık uyuyamam. Yatağa nasıl gitmeliyim. Hemen eve koştum. Bu arada ben artık Manisalıyım. Burada 5 tane var. Dedi ki: “Bir dairem var. Önce Allah’a ve size şükürler olsun. Vermezseniz parayı nereden bulabilirim? Mağaradan çıkan adamın parası nerede olabilir? “

Konserde Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün sahne aldı. İbrahim TatlısesKendine teşekkür etti. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün kısa bir konuşma yaparak, “İmparator İbrahim Tatlıses, bugün kulaklarımızdan pası siler. Tüm hemşehrilerim adına kendilerine başarılar diliyorum. Geçmişte yaşananları gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Bunu unutmayacağız. Bu bayrak bu memlekette dalgalandığı ve camilerimizde bu ezanlar okunduğu müddetçe şehitlerimizin kanına sahip çıkacağız. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarının nur içinde yatmasını diler, şükranlarımı sunarım. Onlar sayesinde bugün bu topraklardayız” dedi.

Ergün’ün konuşmasının ardından söz alan İbrahim Tatlıses, Çanakkale Savaşı sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Atatürk’ün saatine şarapnel parçası alması olayını hatırlatarak, “Eğer o cep saati olmasaydı adım şimdi ‘İbrahim olurdu’ dedi. Tatlı ses’.”

TATLİSES’E MESİR ETKİSİ

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Osmanlı döneminden günümüze şifalı su kaynağı olarak bilinen Manisa ile özdeşleşen İbrahim Tatlıses Mesir macununu takdim ederek, Mesir macununun da Tatlıses’i güçlendirip şifalandırmasını diledi.

Konuşmaların ardından Tatlıses konserine devam etti. Performansı büyük beğeni toplayan İbrahim Tatlıses, izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

(Önder Aydın – Aykut Yeniçağ – İHA)