Mahsun Kırmızıgül… YÖNETİCİ SÜRPRİZİ!


Mahsun Kırmızıgül ve Boyut Film, Kırmızıgül’ün Vezir Parmak filmi hakkında açıklamalarda bulunan yönetmen Mesut Uçan’a mahremiyet haklarını ihlal ettiği iddiasıyla manevi tazminat davası açtı.

Mahkeme, Kırmızıgül’ün avukatının takip edilmemesi nedeniyle davanın düşürülmesine ve Kırmızıgül’ün diğer tarafa avukatlık ücreti ödemesine hükmetti.

YÖNETİCİ TAKİBİ BAŞLADI

Müdürün avukatı Orhan Kasap’ın avukatlık ücretini alamadığı gerekçesiyle İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvurduğu ve Mahsun Kırmızıgül hakkında icra takibi başlattığı ortaya çıktı.

Avukat Kasap, dilekçesinde, mahkemenin Mahsun Kırmızıgül ve Boyut Film’e avukatlık ücreti ödemesine karar verdiğini ve toplam alacağının 1.663 lira ve 50 kuruş olduğunu belirtti.

BEDELİNİ ÖDEMEZSE HAPSEDE GÖRÜLECEK

Kasap’ın dilekçesinin iddiaları incelenirken, İstanbul İcra Müdürlüğü’nün Mahsun Kırmızıgül ve Boyut Film için ödeme emri çıkardığı öğrenildi.

İcra Müdürlüğü tarafından iletilen bilgilere göre; Mahsun Kırmızıgül ve Boyut Film’in kararın açıklandığı tarihten itibaren yedi gün içinde İcra Dairesi banka hesabına borcunu ödememesi veya mal varlığını beyan etmemesi halinde hem kendileri hem de Kırmızıgül’ün hapis cezasına çarptırılacağı öğrenildi.