KYK faiz oranları ne zaman silinecek? KYK Borç Faizi Silinecek mi?


KYK faiz oranlarının ne zaman silineceği konusunda tarih çalışmaları devam ediyor. TBMM’nin açılmasıyla birlikte KYK borç oranlarının ne zaman Resmi Gazete’de belirleneceği merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından KYK borç faizinin silineceği belirtildi. Peki KYK faiz oranları ne zaman düşürülecek?

KYK borcunun faiz oranlarına ilişkin sorgulamalar devam ediyor. KYK’dan burs alan binlerce öğrenci borcunu ödemek için KYK borç faizi kararını bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz ayındaki kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamayla öğrencilere müjdeli haber geldi. Peki KYK faiz oranları ne zaman düşürülecek?

KYK BORÇ FAİZİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

KYK borç faizinin ne zaman silineceği sorusu devam ediyor.

KYK borç faizine ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ve kademeli olarak e-devlet üzerinden görülmesi bekleniyor.

KYK faiz oranları ne zaman silinecek?  KYK Borç Faizi Silinecek mi?  - bir

KYK BORÇU KALDIRILACAK MI?

18 Temmuz’daki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Enflasyon farkı veya faiz olmadan sadece alınan kredi üzerinden kredi geri ödemesi yapmayı tercih ettik. Yani müdür.

Halen kredi geri ödemesi yapan tüm gençlerimiz bu uygulamadan faydalanacaktır. Toplamda, gençlerimizi 26 milyar lirayı aşan bir yükten kurtarıyoruz.

3 milyon 157 bin gencin öğrenim kredisi sorununu kökten çözüyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi yapan öğrenciler sadece aldıkları kredi miktarından sorumlu olacaklardır.