KYK faiz oranları ne zaman silinecek? (KYK Borç Faizi için Beklenen Tarih)KYK faiz oranları ne zaman silinecek?  (KYK Borç Faizi için Beklenen Tarih)

KYK borç faizinin ne zaman ödeneceği konusunda araştırmalar devam ediyor. 18 Temmuz’daki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KYK oranlarına ilişkin açıklaması öğrencilere müjdeli haberi getirdi. Bakan Nabati ise KYK çıkarlarının silineceği tarihi vurguladı. Peki, KYK borç faizi ne zaman temizlenecek? İşte KYK borç faizi için beklenen tarih.

KYK Borç Faizi Ne Zaman Silinecek? Binlerce KYK borcunun cevabı öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Bakan Nabati, KYK borç oranlarına ilişkin yaptığı açıklamada borç indirimi tarihini verdi. Peki, KYK borç faizi ne zaman temizlenecek? İşte KYK borç faizi için beklenen tarih. KYK BORÇ FAİZİ NE ZAMAN ÇEKİLECEK? KYK çıkarlarına da değinen Bakan Nebati, “Ekim ayında Meclis açıldığında bir takım kanunlarımız olacak. yapılan açıklamalar. Sonuç olarak; KYK faiz kararının Torba Kanun’da görüldükten sonra açıklanması bekleniyor. KYK borç faizine ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ve kademeli olarak e-devlet üzerinden görülmesi bekleniyor.KYK BORÇU KALDIRILACAK MI? 18 Temmuz’daki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK faiz oranlarının iptaline ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda, “Enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi için kredi geri ödemesi yapma kararı aldık. Yani sermaye. Halen kredi geri ödeyen tüm gençlerimiz bu uygulamadan faydalanacak. Gençlerimizi toplamda 26 milyar lirayı aşan bir yükten kurtarıyoruz.” “157 milyon gençimizin eğitim kredisi sorununu aldıkları kredi miktarı bazında kökten çözdük” dedi.