KYK faiz oranları ne zaman silinecek? Bakan Nureddin Nebati’den KYK Borç Faizine İlişkin Tarih Açıklaması


KYK hisselerinin silinmesini bekleyen binlerce kişi, borç hisselerinin ne zaman silineceğine dair duyuruları yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından KYK kredilerinin borç ödemelerinin faizinin kaldırılacağı ve alınan tutar üzerinden borcun kapatılacağı belirtildi. Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamaları ile KYK kredi faizinin ne zaman silineceği konusunda bilgi verildi. Peki KYK faiz oranları ne zaman düşürülecek? Detaylar burada…

Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, NTV Ankara istihbarat şefi Ahmet Ergen’in sorularını yanıtladı. KYK kredilerinin faiz oranlarıyla ilgili olarak Bakan Nabati, faizlerin silineceği tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. KYK faiz oranları ne zaman silinecek? KYK kredi faizinin silineceği tarih belirlendi mi? İşte konuyla ilgili açıklama…

KYK İLGİLERİ NE ZAMAN SİLİNECEK?

KYK kredi faizinin temizlenmesini bekleyen binlerce kişi konuyla ilgili tarihi araştırmalarına devam ediyor. Bakan Nabati konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve kredi faizinin ne zaman silineceği hakkında bilgi verdi.

KYK çıkarlarına da değinen Bakan Nebati, “Ekim ayında Meclis açıldığında bir takım kanunlarımız olacak. yapılan açıklamalar.

Buna göre KYK faiz oranlarının Ekim ayından itibaren silinmesi bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLANDI

18 Temmuz’daki kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK faiz oranlarının iptaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda, “Enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi için kredi geri ödemesi yapma kararı aldık. Yani sermaye. Halen kredi geri ödeyen tüm gençlerimiz bu uygulamadan faydalanacak. Gençlerimizi toplam 26 milyar lirayı aşan yükten kurtarıyoruz.” “157 milyon gençimizin eğitim kredisi sorununu aldıkları krediden kökten çözdük” dedi.