Kütahya Haberleri | Kütahya’da Okullar Canlansın projesi kapsamında açılan gitar kursu, final konseri ile sona erdi.


Dergi Haberleri

Kütahya Halk Eğitim Merkezi yönetiminin “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında açtığı gitar kursu, final konseri ile sona erdi.

Yaz döneminde müzik öğretmeni Öncül Günyeli, yaşları 8-13 ile 13-18 arasında değişen yaklaşık 65 öğrenciye gitar dersi verdi.

Öncul Günyeli, öğrencilerin bir müzik aleti çalması gerektiğini anlattı.Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yaz döneminde velilerimizin katılımıyla açılışı yapılan “Okullar Canlansın” projesine karşılık gelen kursumuzu tamamladık. Bu proje burada kalmayacak. Bu ekip, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz ve Milli Eğitim Müdürümüz tarafından onaylandığı takdirde resmi günlerde sahne alacaktır. 8-13 yaş grubunda 35, 13-18 yaş grubunda ise 30 kişiden oluşan ayrı bir gruptu. Yaz saati yoğundu, yoğun bir katılım oldu. çok heyecanlısın Onu sahnede gördüğümde mutlu oluyorum. Sahne genç olmalı. Gençlere ilham verilmeli. Kış dönemi kurslarımız Ekim ayında da devam edecek. Kütahya’nın tüm sakinlerini müziğe davet ediyorum. Öğrencilerimiz mutlak bir müzik aleti çalmalıdır. Halk eğitim merkezimizin kapıları vatandaşlarımıza açıktır” dedi.