Kubat’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri


Dergi Haberleri

Kubat30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri

ANTALYA – 30 Ağustos Zafer Bayramı Kemeriçinde görünmek Kubatizleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Antalya KemerKemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediye Meclis üyeleri, Hasan Ali Acar, Mustafa Tıraş, Cumali Afşin, Mustafa Bilici, Ferhan Fidan, Recep Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze alayı Liman Caddesi’nde devam etti ve ilçe stadyumunda sona erdi.

Cenaze alayına katılanlar ellerinde meşalelerle Türk bayrakları dalgalandırarak kutlamanın heyecanına ortak olurken, moderatörlüğünü TRT seslendirme sanatçısı Aysun Şahin Mutlu’nun yaptığı şenlik programına sanatçı Kubat sahne aldı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Kubat en sevdiği şarkıları söylerken, ilçe stadyumunu dolduran kalabalık da Kubat’ın söylediği şarkılara eşlik etti.

Erkekler erkekliğe ilk adımlarını attı

Kutlamalar kapsamında Kemer’de gelenek haline gelen sünnet şenliği de düzenlendi.

Kaymakam Çam ve Belediye Başkanı Topaloğlu ile birlikte belediye tarafından ücretsiz sünnet edilen 118 çocuğu sünnet ettirdi. Başkan Topaloğlu’nun Zeybek oynadığını öğrenen Kubat, Topaloğlu’nu sahneye davet etti. Topaloğlu, oynadığı Zeybek oyunuyla vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Programda konuşan Kaymakam Çam, vatan için ağır bir bedel ödendiğini belirterek, başta istiklal gazileri için büyük adımlar atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yoldaşlarına ve şehitlerine Allah’tan rahmet ve minnetler diledi.

Cumhurbaşkanı Topaloğlu ise Atatürk’ün ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde pek çok kahramanlık destanı yazdığına değinerek, “30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. Bu ülke kolay kurulmadı. Türk milleti kadınları, çocukları, yaşlıları ile çok fedakarlıklar yapmıştır. Yedi düveye karşı destanlar yazdık ve düşmanı o topraklardan kovduk. Bugün rahat yaşıyor ve nefes alıyorsak, bunu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına ve şehitlerimize borçluyuz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun” dedi.