Kripto Para Birimi Vadeli İşlemlerinde Yeni Trend “Akıllı Kopyalama”


Kripto para birimleri, 2022’nin başından beri büyük bir kripto kışı yaşadı. CoinMarketCap verileri Bitcoin’in 12 yıllık tarihindeki en kötü 6 aylık performansı gösterirken, yatırımcılar ayı piyasası sırasında riskleri azaltmak için kripto vadeli işlemlere yöneldi. Yeni duyurulan bir uygulama, vadeli işlem ticaretini hem yeni başlayanlar hem de perakende yatırımcılar için erişilebilir hale getiriyor.

Kripto para birimleri, küresel ekonomik gelişmeler ve artan enflasyon nedeniyle yatırımcı güvenindeki düşüş nedeniyle 2022’nin ilk yarısını zararla kapattı. Kripto para biriminin ilk örneği olan Bitcoin bile, CoinMarketCap verilerine göre yılın ilk yarısında %60’tan fazla değer kaybetti ve 12 yıllık tarihinin en kötü 6 aylık performansını gösterdi.

Bireysel yatırımcılar, olumsuz piyasa koşullarında riskten korunmak için kripto vadeli işlemlerine yöneldi. Dünyanın en büyük finansal türev borsası CME’den alınan verilere göre, kripto vadeli işlemleri ayı piyasası sırasında rekor aktivite gördü. Negatif fiyat eğilimlerini frenlemeye ve varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan ek tasarruflar elde etmeye olanak sağlayan vadeli işlem ticareti popülerlik kazanmış olsa da, yeni başlayanlar spot piyasadan daha karmaşık görüldüğü ve kâr fırsatlarını azalttığı için alım satım yapmak konusunda isteksizdir. Bu soruna çözüm getirmeyi hedefleyen küresel kripto para borsası CoinW, Smart Copytrading adlı yeni özelliğini duyurdu.

En son gelişmelerin değişimi CoinW Genel Müdürü Sonia Shaw“Akıllı kopya ticareti temel olarak yeni başlayanların piyasadaki kripto gurularının işlemlerini takip etmesi ve kopyalaması içindir. Yeni başlayanlar, kopya ticareti tasarruf oranı, toplam kar, takip edilen sipariş sayısı ve işlem gören jeton birimleri gibi ayrıntıları takip edebilir. CoinW olarak geliştirdiğimiz bu model, vadeli işlem piyasasındaki profesyonel yatırımcılar ile yolun başında olanlar arasındaki uçurumu kapatıyor.”

“Sektör çapında bir yenilik”

CoinW’nin 18 Ağustos’ta başlattığı akıllı ticaret kopyalama sistemi, kısa sürede platformun en güçlü özelliklerinden biri haline geldi ve vadeli işlem piyasasındaki profesyonel tüccarların deneyimlerini acemi tüccarlara aktarmalarına izin verdi. CoinW’nin akıllı kopya ticareti yeteneğinin sürekli vadeli işlemlerde daha fazla güç, daha güçlü bir risk kontrol sistemi ve rakip borsalara kıyasla daha fazla token ticareti sunduğunu belirten Sonia Shaw, “CoinW olarak en büyük önceliğimiz sektöre hizmet etmek… Öncü inovasyon yaklaşımı. ve ürünlerimizde kullanıcı deneyimi. Akıllı vadeli işlem kopya ticareti, endüstri çapında bir yeniliktir. CoinW olarak bitcoin işlemlerine 0 komisyon uygulayarak bu alanda dünyanın ilk platformu olduk ve sektörde bir ilki gerçekleştirdik. 2017 yılından bu yana iki boğa ve ayı piyasası dönüşü yaşayan platformumuz, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla likiditesini korumayı başarıyor. Ayrıca, kopya ticareti özelliğinin daha fazla yatırımcıya ulaşmasını sağlamak için kısa bir süre için 500 dolarlık zarar sübvansiyonu garantisi sunuyoruz.”

Türkiye pazarına resmen girdi

CoinW, dünya çapında 120 ülke ve bölgeden kripto para yatırımcıları tarafından tercih edilmektedir ve 5 yıldır aralıksız olarak faaliyet göstermektedir. CoinW, aralarında Vietnam, Hindistan ve Rusya’nın da bulunduğu 13 ülkedeki yerel bölge ofislerini Türkiye’de bir yenisiyle genişletti. Kanada, Litvanya, ABD, Singapur, Abu Dabi gibi ülke ve bölgelerde mali lisanslara sahip olduklarını ve sorumlu kurumlar arasında yer aldıklarını hatırlatan Sonia Shaw, değerlendirmelerini şu ifadelerle tamamladı: “Türkiye, Asya ile Avrupa arasında bir köprüdür. Ürün ve hizmetlerimizi Türkiye’deki kripto topluluğuna sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Küresel pazarı sürekli izleyerek, endüstride standartları belirleyen ürünler ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz, örneğin: B. “Akıllı Copytrading” ve Türkiye’deki kripto topluluğunun gücü ile kapsayıcı finansman kavramını dünya çapında tanıtmak. ”