Konserleriniz neden iptal? İşte cevap…


Dergi Haberleri

21 Ekim’de başlayan davada 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanırken, verilen ev hapsi kararı yargı denetimine tabi tutularak bozuldu. Guelsen‘ın avukatı Emek Emre yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Guelsen ve konser iptalleri, kamuoyuna yansıyan asılsız veya eksik haberlerle ilgili gerçekleri paylaşmak beyanımızdır.

Yargılama sürecinin başında, öngörülemeyen tarihler ve kararlar nedeniyle sona eren ulusal ve uluslararası konserler iptal edildi ve gerekli tazminat ödendi.

Ülkedeki konserlerin önündeki engeli kaldıran mahkeme kararıyla birlikte; Yeni konserlerin tarihleri ​​belirlenmeye başlandı. Yeni takvimle devam edelim; Son tarihler müşterinin ekibi tarafından duyurulacaktır. Benzer bir durum yurt dışı konserleri için de yurt dışı yasağında yargı süreci tamamlandıktan sonra ortaya çıkacak.

“PROFESYONEL YAKLAŞIM ROL OYNADI”

İptaller için; Sanatçının profesyonel yaklaşımı, takıma ve seyirciye gösterdiği özen ve yasal belirsizlikler de önemli rol oynadı. “Dinlendiğim tek yer” dediği sahne; “keyfi” değil; hukuki sebeplerden dolayı ‘mücbir sebep’ nedeniyle yeniden düzenlenmiştir.

Konser, tek bir sanatçıya bağlı olmayan çok taraflı bir ekip çalışmasıdır. Sahne arkası, bu sanatçının sahne arkası; Organizasyon ekipleri, mekan sahipleri ve belki de en önemlisi farklı yerlerden gelen seyirciler mağdur etmemek niyetinden başka bir şey değil.

“SIRADAN BİR SÜREÇ”

Guelsen Kamuoyuna yanlış ve/veya eksik haberleri aktarmaya çalışmak, bir sanatçının bir pozisyonda yaşadığı süreçlerden sonra bilinen ve normal bir durumdur. Buna paralel olarak, davaya konu olan beyanlar dışında avukat olarak hukuki kimliğimin kapsadığı beyanların şahsıma ait olmadığını belirtmek isterim.

Müşterinin dediği gibi, hepimizin daha iyi bir dil bulma ve kurma zamanı. Bu tür içerikleri işlerken daha dikkatli ve deneyimli olmanızı rica ediyoruz.”

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. TürkiyePopüler şarkılarıyla listelerde zirveye yerleşen sanatçı, günümüzde Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda eğitimini yarıda bırakıp barlarda çalıştı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında çıkardığı ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) albümü ile TürkiyeOnu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve şarkılarının yanı sıra özellikle müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk yıllarından sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve kendisi gibi olan meslektaşları için birçok hit hazırladı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

Gülşen, İmam Hatip yanlıları hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Ağustos 2022’de tutuklandı. Daha sonra daireden ayrılmaması şartıyla tahliye edildi. Gülşen’in ev hapsi 12 Eylül 2022’de kaldırıldı.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.