Konserde kaybolan teyzeye şarkı yazdı


Dergi Haberleri

İlk kez festival sahnesine çıkan Elif Buse Doğan, sevilen türkülerini on binlerce kişinin önünde seslendirdi. “Samsak Döveci” şarkısıyla adından söz ettiren Doğan, beyazlar içinde sahneye çıktı. Yaklaşık bir saat sahnede kalan şarkıcı, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın kendisine “Sarımsak Döveci” hediye etmesi üzerine Samsak Döveci’nin şarkısını seslendirdi ve sahnede sarımsak tokatladı.

KAYIP ANNEYE ŞARKI YAZDI

Anadolu rock sanatçısı Haluk Levent, dün akşam Taşköprü Sarımsak Festivali’nde sahne aldı. Levent gazetecilerin sorularını şöyle yanıtladı: “Kastamonu benim için ayrı bir yer. Ben burada üniversitede okudum. Konser için geldim, arkadaşlarımı gördüm, arkadaşlarımı çok heyecanlandım.”

Konserine “Geçti Dost Karavan” şarkısıyla başlayan Haluk Levent, konser alanını dolduran 70 bin kişiye müzik ziyafeti hazırladı. Elfide, Uçak Yapıyorum, Aşkın Mapushane ve Yolda Seni Bulur gibi sevilen şarkılarını dinleyicilerle birlikte seslendiren Haluk Levent, dakikalarca alkışlandı.

HALUK LEVENT’TEN KABUL EDİLEN HAREKET

Şarkı aralarında dinleyicilerle sık sık sohbet eden Haluk Levent, bir süre seyirciler arasında verdiği konsere devam ederek kendini dinleyicilerin arasına kaptırdı. Bu arada Down sendromlu bir kızla dans etti ve “Anlasana” şarkısını söyledi.

MELAHAT Teyzeye şarkı

60 yaşındaki teyzesinin konserin ortasında kaybolduğunu açıklayan Haluk Levent, “Şu anda Taşköprü’de prömiyer var. 60 yaşındaki teyze ortadan kayboluyor mu? Çocuklar genellikle kaybolur. Adı Melehat, Melehat’ın teyzesi, neredesin?” “Şunu bir şarkı yapalım” dedi izleyicilere.

Ardından seyircilerle;

Taşköprü’de tatlı bir rüzgar esiyor

Dönme dolap önümde nerede çocukluğum

Teyzemizin kayıp isimlerinden biri Melahat.

neredesin, teyzem nerede

Sözlerini besteleyen ve dinleyicilerle birlikte koro halinde şarkı söyleyen Haluk Levent, bir süre sonra teyzesinin bulunduğu haberiyle onu sahneye davet etti. Melehat Teyze kaybolmadığını söyleyerek, “Orada oturdum. Beni görmeyen çocuklarım biraz panikle anons yaptı. Oğlumdan özür diledi ve Haluk Levent’e sarıldı.

Konser sonunda sahneye çıkan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Haluk Levent’e sarımsak tacı hediye etmek üzereyken Haluk Levent kemancısına tacı taktırdı ve bu tacı takarsam şerefim lekelenir dedi.