Konser iptallerine bir yenisi daha eklendi! Kaymakamlık İlkay Akkaya’nın konserine izin vermedi


Dergi Haberleri

Ceyhan Belediyesi’nin desteğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sahne alacak. İlkay Akkaya‘nin konseri Ceyhan Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

Ceyhan Belediyesi’nden yasak kararına ilişkin yapılan açıklamada, “Belediyemizin 22.08.2022 tarihinde Ceyhan Kaymakamlığı’nın resmi onayını alarak hazırlıklarına başladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı konserimiz Has, Son dakika Ceyhan Kaymakamı’nın resmi yazısı ile iptal edildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sanatçılar İlkay AkkayaCeyhanlı hemşehrilerimizle buluşacak konser programı maalesef kamu güvenliği, asayiş, asayiş ve asayiş nedeniyle Ceyhan Kaymakamlığı tarafından yasaklanmıştır. İnisiyatifimiz dışında gerçekleşen iptal nedeniyle sanatçı İlkay Akkaya ve tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizden özür dileriz.”

Karara tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Bulut, hükümeti sert bir dille suçlayarak, “Yolsuzluk ve rüşvet çok çirkin, hala konserleri yasaklamaya çalışıyorlar. Festival, sanat, sanatçı ve türkü korkusuyla hükümet Ceyhan’da İlkay Akkaya konserini yasakladı. Yasaklarınızla, sanat karşıtı ve sanatçı karşıtı tavrınızla ilk seçime gireceksiniz.” dedi.

Konser iptallerine bir yenisi daha eklendi!  Kaymakamlık İlkay Akkaya'nın konserine izin vermedi

Türkiye’de son 4 ayda; Eskişehir Anadolu Festivali, Niyazi Koyunca Pendik Konseri, Zonguldak Kozlu Müzik Festivali, Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Kazdağı Ekoloji Festivali, Gökçeada Meryem Ana Fuarı, ODTÜ Bahar Şenliği, Muş Metin-Kemal Kahraman Konseri, Aynur Doğan Bursa ve Kocaeli Konserleri, Başkent Kültür Caddesi Festibali Miae Konseri, Başkent Kültür Yolu Festivali Ara Malikian Konseri, Apolas Lermi Denizli ve Bostancı Konserleri ve son olarak Million Fest Fethiye çeşitli nedenlerle iptal edildi.