Kızının hastalığını anlattı


Dergi Haberleri

Bülent Şakrak Eşiyle mutlu bir evliliği olan Ceyda Düvenci, NTV’de yayınlanan Bam Diğer Sohbetler programında Serkan Altunorak’ı konuk etti.

“MELİSA DÜŞME TEHLİKESİ ALTINDA…”

Düvenci: “Geçmişe dönmek isteseniz hangi ana dönmek isterdiniz?” Melisa’yı doğurduğum ana gitmek istiyorum diye sorulduğunda. Hayır, değiştiriyorum, aslında Melisa’nın düşeceği güne gitmek istiyorum.

İleride Melisa’yı 40 yaşında görmek isterim. En çok merak ettiğim şey bu” yanıtından sonra duygulu anlar yaşadı.

CEYDA DÜVENCİ’NİN KIZININ HASTALIĞI NEDİR?

Ceyda Düvenci’nin iş adamı Engin Akgün ile evliliğinden 2008-2013 yılları arasında dünyaya gelen Melisa Nur, doğumunun hemen ardından beyin felci hastası oldu.

Serebral palsi nedir?

Serebral palsi (SP), beynin bir grup nörolojik bozukluğunu kapsayan geniş bir terimdir. Beyin ve kaslar arasındaki iletişimi bozan, vücudun hareket ve duruşunda kalıcı bir dengesizlik ile sonuçlanan yaşam boyu süren bir durumdur. CP, beyinde oksijen eksikliğine yol açan bir olayın sonucu olabilir.

Serebral palsinin belirtileri nelerdir?

SP’nin ana sonuçları aşağıda listelenmiştir. Ancak her çocuk farklı belirtiler gösterebilir. Çocukta kas gücü kaybı, zayıf motor kontrol veya spastisite olarak bilinen kol ve ayaklarda sertlik olabilir. Sıkılmış bacaklar veya sıkılmış yumruklar şeklinde kas sertliği de görülebilir. Serebral palsili çocuklarda motor bozuklukların yanı sıra bilişsel eksiklikler, görme ve konuşma bozuklukları da vardır.