Kendisini İstanbul’daki hastaneye götürecek taksi bulamayan Aydemir Akbaş, yaşadıklarına isyan etti.


Dergi Haberleri

İstanbulTürkiye’de hemen hemen her vatandaşın karşılaştığı taksi sorunu her geçen gün artıyor. Hem taksicilerin yolcu seçimi hem de taksicilerin yolculara karşı tutumu sorunu çözümsüz kılıyor. Ünlü oyuncu Aydemir Akbaş, taksi şoförleriyle sorun yaşayan son isim oldu. Hastaneye gitmek için bir buçuk saat taksi bekleyen usta oyuncu Aydemir Akbaş isyan etti. Bu sorunun bir an önce çözülmesini isteyen Akbaş, çaresizliğini sosyal medyadan dile getirdi.

Kendisini İstanbul'daki hastaneye götürecek taksi bulamayan Aydemir Akbaş, yaşadıklarına isyan etti.

“Hastaneye gitmemeyi bile düşündüm”

Aydemir Akbaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “10 yıl önce kanseri yendim. Ancak KOAH 11 yıldır devam ediyor. Pazartesi günü doktorumla randevum vardı. Sabah 9’da evden çıktım hala taksi bekliyorum. Bir süre eve döndüm. Hastaneye gitmemeyi düşündüm. Arkamı döndüğümde önümde bir taksi gördüm. Müşterisini reddetmişti. Sonra bana döndü ve “Baba, hadi” dedi. Bana cep telefonunu verdi ve sıkışırsan beni ara dedi.

“BEŞ BİN DEĞİL ON BİN TAKSİ İHTİYACIM VAR”

Şimdi işe başlayalım. Kucağında bebekleriyle taksi bekleyen kadınları görünce çıldırıyorum. Bu taksi yokluğu İstanbullular için adeta bir çiledir. Lütfen, lütfen bunu en kısa zamanda yapın. Bence bizim beş bin değil on bin taksiye ihtiyacımız var. Düzenli olarak kiraladığım taksiciler de aynı fikirde.”

Kendisini İstanbul'daki hastaneye götürecek taksi bulamayan Aydemir Akbaş, yaşadıklarına isyan etti.