Kenan Doğulu’nun Zafer Geçidi ve Konseriyle Beşiktaş’ta Zaferin 100. Yıldönümü


Dergi Haberleri

30 Ağustos Zafer Bayramı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının önderliğindeki Büyük Taarruz’da kazanılan büyük zaferin 100. yılı anısına beşiktaşUsulüne uygun olarak kutlanır. Kutlamalar Beşiktaş Anadolu Lisesi’ndeki resmi törenle başladı. İlçe Protokolü’nün de katılacağı törende, Başkan Rıza AkpolatBeşiktaş’taki Cumhuriyet ve Demokrasi Atatürk Anıtı’na ilçe halkı adına çelenk koyacak.

Gün boyunca Beşiktaş’ın tüm sokakları ve caddeleri, sesli enstrümanlarla çalınan ilahilerle çınlayacak. Atatürk’ün çok sevdiği ve milli mücadele ruhunu yansıtan marşlar, vatandaşlara Zafer Bayramı coşkusunu yaşatacaktır.

Kutlamalar Şairler Sofası Parkı’ndaki halk oyunları gösterisinin ardından saatlerin 20:00’yi vurmasıyla başladı. Rıza Akpolatbaşkanlığında “Zafer Yürüyüşü” ile devam etmektedir. Bando eşliğinde yürüyüşte vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Rıza Akpolat ile Barbaros Meydanı’na yürüyecek ve ellerinde Türk bayraklarıyla marşlar okuyacak.

KENAN DOĞULU’DAN BÜYÜK KONSER

Barbaros Meydanı’nda Lapstekin’in DJ performansı devam ederken, Kenan Doğulu saat 21.00’de sahne alacak. Türk popüler müziğinin en güçlü yorumcu, besteci ve müzisyenlerinden Kenan Doğulu, Zafer 100. Yıl kutlamalarında Barbaros Meydanı’na kurulan dev sahnede şarkıları ve sahne performansıyla vatandaşlara mutlu saatler yaşatacak.