Kasko fiyatları yükselmeye devam ediyor


10 yılın en yüksek seviyesine ulaşan kasko fiyatları, kaskodaki gerilimi artırdı. Geçen yıl Temmuz ayından bu yana kasko fiyatlarındaki artış %250’ye ulaştı. Uzmanlar, yılın son çeyreğinde fiyat artışlarının devam edeceğini ve fiyat artışına rağmen, doğru ek teminat seçimi ile uygun fiyatlı sigorta satın alınabileceğini düşünüyor.

Araç fiyatlarındaki ve yedek parça servis maliyetlerindeki artışa paralel olarak kaskoda da ücretler düşmüyor.

Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) kasko fiyatlarını yeniden düzenlemesiyle kasko primlerinin daha da artması bekleniyor. Düzenlemeye göre, 1 Eylül’den itibaren yüzde 2,25 oranında artan trafik sigortası primleri aylık yüzde 4,75 oranında artacak. Araç sahipleri Eylül ayında ek %20 artışla karşı karşıya kalacak.

BiFiyatla.com CEO’su Mustafa Duran, kasko fiyatlarının geçen yıl temmuz ayından bu yana yüzde 250’den fazla arttığını belirterek, “Araç fiyatlarının son 10 yılın en yüksek seviyelerine ulaşması, son 10 yılın en büyük etkeni. araba sigortası fiyatlarındaki artış. Kasko fiyatları, araç sınıfları dikkate alındığında, bireysel araçlar için hasarsız indirimli 1.500 TL’den başlamaktadır. Ağır hasarlı, riskli, yüksek fiyatlı spor otomobillerde 200.000 TL’ye kadar çıkıyor. Otomobil fiyatlarındaki ve yedek parça maliyetlerindeki artışa paralel olarak yılın son çeyreğinde kasko fiyatlarının daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

İLAVE GARANTİLER GEREKLİ OLARAK BELİRLENMELİDİR!

Kasko fiyatlarındaki artışa rağmen araç sahiplerinin uygun fiyatlarla araçlarını güvence altına alıp kasko yaptırabileceklerini anlatan Mustafa Duran, “Araç sahipleri önce yüksek riskli ve ihtiyaç duyulan teminatı alarak kaskodan tasarruf edebilirler ve indirim seçeneği sunulur. mesleğe bağlı olarak bundan yararlanır. Kasko profesyonel indirimi kapsamında; Eczacılar, polisler, askerler, memurlar ve A.Ş çalışanlarına %20’ye varan indirim uygulanmaktadır. Öğretmenlere %15, doktorlara %14 indirim. Ek teminatın gerektiği şekilde belirlenmesi çok önemlidir. İnce araba sigortası, çok fazla sürmeyen araçlar için prim tasarrufu sağlar. Genişletilmiş araba sigortası, temel teminattan ödün vermeden ihtiyacınız olan teminat ile uygun fiyatlı hale getirilebilir. Ucuz servis parça, yedek parça ve araç seçiminin yanı sıra profesyonel indirimden yararlanılarak önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlanabilir. Tek sürücü indirimi, kişisel eşyalar ve yanlış yakıt garantisi gibi ek garantiler de fiyat belirleyici kriterler arasında yer alıyor.

KAZA ARAÇLARI SİGORTA BEKLEMEZ

BiFiyatla.com CEO’su Mustafa Duran, kasko fiyatlarındaki artışa bağlı olarak özellikle ara modeller için kasko fiyatlarında gözle görülür bir düşüş olduğunu açıklayarak, “Otomobil sigortalarında ana teminatlar kaza sigortası, yangın sigortasıdır. ve hırsızlık garantisi. Araçlar, mali sorumluluk, kaza, yardım, kişisel eşyalar ve yanlış yakıt gibi ek garantiler kapsamındadır. Geçmişte kaza geçirmiş araç sahipleri, fiyat artışına rağmen kasko yaptırmıyor. Yıllardır kasko yaptırmayan ve kaza yapmamış olan araç sahipleri fiyat artışından dolayı kasko yaptırmadan yapabilmektedir. Ancak kazasız araçlar için hasarsızlık bonusu araç sahibine büyük bir avantaj sağlıyor.

SİGORTA ÖNCESİ DETAYLI ARAŞTIRMA YAPILMALIDIR!

Araç sahiplerine kasko satın almadan önce detaylı fiyat araştırması yapmalarını tavsiye eden Mustafa Duran, “Bifiyatla.com olarak araç sahipleri adına araştırma yapıp onlara en uygun kaskoyu oluşturarak zaman kaybetmekten kaçınıyoruz. Araç sahiplerini evrak işleriyle boğmadan, yalnızca ruhsat bilgilerini toplayarak makul sigorta ücretlerini koruyoruz. Geniş iş ağımız sayesinde araç sahiplerine alternatif olarak tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini iletiyor ve onlara en uygun poliçeyi yaptırmaları için pusula görevi yapıyoruz. Kasko başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını takip ederek, araç sahiplerini kontrat süresi dolmadan bilgilendirerek ceza almamalarını sağlıyoruz. Hasar sırasında ve sonrasında hasar prosedürlerini titizlikle takip ediyoruz. Türkiye genelinde araçları uygun kasko fiyatları ile güvence altına alıyoruz. Sigorta acentesi olmayan ilçe ve köylerde yaşayanlar bile WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilir ve beklentilerine en uygun kaskoyu yaptırabilirler.”