Karagül’deki rolüyle tanınan Emre Tetikel, hayatındaki dönüm noktasını anlattı.


Dergi Haberleri

Küçük Kadınlar, Karagül, Adını Koy, Arka Sokaklar ve Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı gibi birçok başarılı projede yer alan Emre Tetikel, Haberler.com YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Aldığı eğitimden bahseden oyuncu, hayatındaki ve kariyerindeki dönüm noktasını anlattı.

Oyuncu kariyeriyle ilgili şunları söyledi: “Tekirdağ’da doğup büyüdüm. Liseye kadar orada okudum. Benim zamanımda güzel sanatlar lisesi yoktu. Tiyatro bölümüne gitmek istiyorum. Şimdiki nesil çok mutlu. Eğitimim için İstanbul’a geldim ve işletme ve drama okudum. “Hayatımın dönüm noktası Selçuk Uluergüven ile çalışmaktı. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Tiyatroda Uluergüven ile büyüdüm. Bu mesleği tiyatrodaki hocalarımdan öğrendim.”

Karagül'deki rolüyle tanınan Emre Tetikel, hayatındaki dönüm noktasını anlattı.

Hayattaki önceliklerinden bahseden Tetike, “Öğrettiğimiz yerde öğrendiklerimizi öğrencilerimize anlatmaya çalışıyoruz. Hayattaki mottom, dünyanın en zengin insanı değilsen, iyi bir insan değilsen ne olur? Çocuklara da iyi insan olmayı öğretiyoruz. Hayatta ne kadar çok iyilik yaparsan, hayat sana o kadar fazlasını verir.”

Emre Tetikel, Melis Yaşar’ın “Mümin misiniz?” Soru üzerine sözlerine şöyle devam etti: “Hayatımda bilim ve sanat var. Bunlar bana yol gösteren şeyler olduğu için hayatıma başka bir şey getirmiyorum. Bence bir yaratıcı var ama bunun dışında sadece bir hikaye olduğunu düşünüyorum.”