Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.


Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar, sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.

Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Karadeniz’in sevilen sanatçısı ORDU – Ekin Uzunlar hayranlarıyla unutulmaz bir akşam geçirdi.

Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar, 21. Ünye Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat ve Turizm Festivali için Cumhuriyet Meydanı’nda sahne aldı. Konser öncesi on binlerce vatandaş meydanı doldururken, Uzunlar en sevdikleri şarkıları hayranlarına seslendirdi. Konserde Ekin Uzunlar’ın kemençe gösterileri vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, telefonun ışıklarını açarak Ekin Uzunlar’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.

“Kemençe enstrümanların kralıdır”

Ekin Uzunlar, Karadeniz’in eşsiz çalgısı kemençenin sazın kralı ve dünyada geleneksel bir çalgı olduğunu belirterek, “Ünye, Karadeniz’in güzelliğine sahip bir şehir. Ünye’yi her Karadenizli mutlaka bir kez ziyaret etmiştir. Yol ve sahil hep bizimle. Biz asla farklı değiliz. Çünkü biz hep Karadeniz bölgesinden geliyoruz. Herkesin şunu bilmesini istiyorum: Sanatı seven ve takdir eden her belediye başkanına aşığım. Çünkü bildiğiniz gibi 2,5 yıllık zorlu bir süreçten geçtik. Sanatımızın her yerde olmasını istiyoruz. Karadeniz müziği yapan bir Türk sanatçı olduğumuzdan şüpheniz olmasın. Değerlerimiz “Hep böyle olmuştur. Müziğimizi tüm dünyaya tanıtıyoruz. Örneğin kemençe sazın kralıdır. Karadeniz kemençesi herkesin sandığının aksine bu dünyanın bir enstrümanı ve ben onunla dünyayı geziyorum” dedi.

Vatandaşlara seslenen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye buna değer, Ünye buna değer diyerek bu yaz akşamı sizlerle buluşmaya devam ediyoruz” dedi. kalpler yapmak. “Biz buradayız” dedi.

Konuşmaların ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı sanatçıya çiçek takdim ederken, konser yaklaşık 2 saat sürdü. Konser, Uzunlar’ın sahnede vatandaşlarla vedalaşmasıyla sona erdi.