Kaan Arslan’dan “Yalnızlığıma”


Dergi Haberleri

Bağımsız müzik piyasasında uzun zamandır besteleri ve prodüksiyonlarıyla adından söz ettiren Kaan Arslan, yeni şarkısında yalnızlığa dair yoğun duygulara imza atıyor.

Vokal kompozisyonunda rock müzikten oldukça etkilenen Arslan, elektronik öğeler de ekleyerek, duygu yoğunluğu yüksek çarpıcı bir şarkı sunuyor.

Duygusal olarak öfke, metanet ve üzüntüyü konu edinen bu single’ın dinleyicilere yalnızlık hakkında anlatacağı çok şey var.

“Yalnızlık beni büyütüyor ve güçlendiriyor.”

Sanatçı, Yalnızlığım adlı şarkısıyla ilgili duygularını şöyle dile getiriyor: “Yalnızlığıma, yalnızlığıma ve terkedilmeme dair en derin mücadelelerimi ve duygularımı yansıtmak için yazdığım bir şarkı. Şarkıda da anlattığım gibi ne olursa olsun hayal kırıklığına uğramayı reddediyorum, yalnızlığın beni büyüttüğüne ve güçlendirdiğine inanıyorum.

Bu şarkı kendimi yalnız hissettiğim bir gecede çıktı ve yalnızlığın üzerime attığı tüm bu karmaşık duygular çok yoğundu. Ancak 5 farklı düzenlemeden sonra şarkının tam hissini bir ses olarak yansıtan versiyonu bulmak mümkün oldu ve iki ay sürdü. Şarkının geldiği noktaya inanıyorum ve bu şarkıyı dinleyenlerde de aynı duyguları bulacağımızı ve yalnızlıklarının onları zayıf değil, güçlü kıldığını hissedeceklerini düşünüyorum.”

“Yalnızken insanlar farklıdır”

Kaan Arslan, hayatı boyunca yalnızlıktan korkmadığını ve sahip olduğu her şeyin değerini yalnızlıktan öğrendiğini sözlerine şöyle devam ediyor:

“Yalnızken nasıl sakin olunacağını, katlanmayı, kabullenmeyi, herkese bir şans vermeyi anlıyorsunuz ama bir gün herkesin gidebileceğini, vazgeçemediğim her şeyin elimden kayıp gidebileceğini ve eğer ben kalkma, düşersem beni kimse kaldırmaz. Lütfen sevgimi paylaştığım insanlara minnettar olmadığımı düşünmeyin. Aksine yaşadığım her an daha değerli sevgiler paylaşıyorum.

Çünkü bizi hayal kırıklığına uğratanlar sevmediklerimiz değil sevdiklerimizdir ya da çok fazla inandığımız şeyler bizi vaktinden önce mahveder. Ama bu yıkımlar beni bir daha sevmekten ya da inanmaktan asla alıkoymadı, aksine hepsini kabul ettirdi. Yalnızlığıma alıştım. Yalnızlığım bana her şeyi bu sırayla kabul etmeyi ve sevmeyi öğretti, herkesi ve her şeyi seviyorum. Ama çok uzun süre yalnızlığı bir lanet değil bir hediye olarak görüyorum.