İmam Hatip yanlılarına yönelik açıklamalarından tutuklanan Gülşen’in ifadesi ortaya çıktı.


Dergi Haberleri

Şarkıcı Gülşen’in geçtiğimiz Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip halkına yaptığı açıklamalar sosyal medyada manşet olmuştu. Gülşen, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş’taki evinde tutuklandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Nakil edildiği adliyede tutuklanması istenen Gülşen'in ilk ifadesi ortaya çıktı.

Gülşen’in eşi Ozan Çolakoğlu da adliye girişinde kameralara yakalandı. Gazetecilerin sorularını görmezden gelen Çolakoğlu, adliyeye girdi. Gülşen’in adliyeye girmesinin ardından ifadesinin sona ermesi üzerine savcı, Gülşen’in tutuklanmasını talep etti. Mahkeme bu talebi kabul ederek şarkıcıyı cezaevine gönderdi.

Nakil edildiği adliyede tutuklanması istenen Gülşen'in ilk ifadesi ortaya çıktı.

Gülşen’in savcıya verdiği ilk ifade kısa sürede ortaya çıktı. Sözcü’de yer alan habere göre Gülşen, yaptığı açıklamada iddiaları kabul etmedi. Gülşen, Miraç isimli müzisyenin kendi grubunda “İmam” lakabının bulunduğunu, aralarında geçen bir sohbete dayanarak suç işlemek gibi bir niyetinin olmadığını savundu.

Gülşen yaptığı açıklamada, “25 yıldır sanatçıyım. Müzisyen arkadaşlarım var. Bu grupla konserler veriyorum. Kadromda klavyeci olan arkadaşım Miraç’ın lakabı ‘İmam’dır. “Sapık” diye şaka yapıyoruz. Talihsizlik sonucu bu iki kelime yan yana geldi. İmam Hatip.Miraç’ın soyadını ve iletişimini hatırlamıyorum.Gruptaki tüm arkadaşlarımın lakapları var.

Nakil edildiği adliyede tutuklanması istenen Gülşen'in ilk ifadesi ortaya çıktı.

Bu konuşma muhtemelen Miraç’la konserin hatırlamadığım bir sahnesindeki şarkı sırasında aramızda geçen bir konuşmadır. Orkestrama “Beni seyircilerin arasında omuzlarında taşı” dediğimde orkestradan “İmam seni taşısın” cevabını alınca Miraç ile aramızda söz konusu konuşma geçti. Bu konuşma konsere gidenlere veya medyaya yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan ve kimseyi ayıramayan bir sanatçıyım.

Bu kısa görüntünün aylar sonra kim tarafından ve ne amaçla verildiğini bilmiyorum. Ancak, bunun kışkırtıcı amaçlara hizmet ettiğini düşünüyorum. Bu konuşmayı hiçbir zaman İmam Hatip taraftarlarını veya ülkemizin herhangi bir bölümünü karalamak veya aşağılamak için yapmadım. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygı duyuyorum. Suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Olayın elverişsiz bir yerde gerçekleşmesi de talihsiz bir durumdur.

Herhangi bir gruba yönelik şakaların nefret dolu olarak algılanması beni çok üzüyor. Suç işlemek gibi bir niyetim yok. Suçlamayı kabul etmiyorum. Suç duyurusunda bulunmama kararı talep ediyorum” dedi.