İlhan İrem… ‘ANLASANA’ YAPTIĞI YER PARK!


İlhan İrem’in ölümü Türkiye’yi hayrete düşürürken, sanatçının 1974 yazında Bursa’da “gökten ve denizden gelen Anlasana’yı bestelediğim yer” olarak nitelendirdiği Burgaz’daki Aytepe sitesi, sanatçının tasarladığı bir parka dönüşüyor. Mudanya Belediyesi.

Aytepe bölgesini ziyaret eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlhan İrem’in Türkiye’de ölümünün yasını tutarken, sanatçının “müzik tarihimde bir dönüm noktası olan en önemli eserimi yarattığım plaj” olduğunu söyledi. inşa edecekler. İlhan İrem Anlasana Parkı”, “Anlasana”nın doğum yeridir.

İlhan İrem... 'ANLASANA' YAPTIĞI YER PARK!

“ANLASANA PARKIN YAPILMASINI İSTEDİ”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlhan İrem’e söz verdiğini belirterek şunları söyledi:

* Son konuşmamız da bu konu etrafında dönmüştü. Bana “Cennete gittiğimde bu bahçede uyumak istiyorum” dedi.

Buraya sadece Bursa’ya gelmek istediğini söyledi.

Daha sonra eşiyle birlikte İstanbul’da yaşamaya karar verdiklerini ancak İlhan İrem Anlasana Parkı’nı yapmak istediğini söyledi.

* Parkın proje çalışmalarına başladığımızı, en kısa sürede tamamlanacağını ve bittiğinde parkın birlikte açılmasını istediğimizi anlattım.

İlhan İrem’in dediği gibi en ölümsüz aşkın bir sonu olduğu zaman gökyüzüne sonsuz denir, her şeyin bir sonu vardır, ayrılıkların da bir sonu vardır.

* Bizi çok değerli bir müzisyen yapacak İlhan İrem’e ve Mudanya’mıza yakışır bir müzik parkı olan parkımıza hiçbir zaman burada hayat vermeyeceğiz.