Hıncal Uluç’tan haber var! Flaş Sağlık İyileştirme…


Bir süredir yoğun bakımda olan 83 yaşındaki gazeteci Hıncal Uluç’un sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme var. İşte Uluç’un son durumu…

Cüneyt Özdemir ve Defne Joy Foster’ın yakın arkadaşı Yunus Günçe, hastalığının ardından sosyal medyada gündeme gelen Hıncal Uluç’u eleştirdi.

BEYAN GELDİ

Tüm bu tartışmalar sırasında Hıncal Uluç hakkında tedavi gördüğü hastaneden yeni bir açıklama yapıldı.

Florence Nightingale Hastanesi’nde bir süredir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Hıncal Uluç, solunum cihazına bağlıyken midesinden besleniyor.

CİHAZA BAĞLI

Hıncal Uluç’un tedavisini gerçekleştiren doktorların verdiği bilgiye göre, enfeksiyon seviyeleri azalan Uluç’un akciğer solunumunu kolaylaştırmak için cihaza bağlandığı ortaya çıktı.

MAKİNE OLMADAN NEFES ALAMAZSINIZ

Doktorlar, midesinden beslenmeye devam eden Hıncal Uluç’un ciğerlerini gevşetmesi ve makinesiz nefes alması için yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Doktorlar, Uluç’un sağlık durumunun şu anda stabil olduğunu belirtti. (tv100)

HİNÇAL ​​ULUÇ KİMDİR?

Hıncal Uluç 1 Kasım 1939’da Kilis’te doğdu; Türk gazeteci, köşe yazarı bir Spor Dalları yorumcudur. Uluç halen Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca A Spor’da yayınlanan “Hıncal Uluç ile Başa Baş” programında spor yorumculuğu yapmaktadır. Ünlü isim baba tarafından Ubıh ve anne tarafından dedesi Kilis’tir. Ayrıca anneannesi Rumeli (Arnavut, Boşnak) göçmenidir.

Uluç’un subay olan babası Fuat Uluç, 2. Dünya Savaşı sırasında Bulgaristan sınırında yaptığı hizmet nedeniyle ünlü gazeteciyi üç yaşına kadar anneannesi ve teyzesi büyüttü. Hıncal Uluç’un babası Çaldıran’a çağrıldığında ailesi yeniden bir araya geldi.

Ortaokula 1952 yılında Antakya’da başladı ve geri kalan eğitimini Ankara Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. 1980 yılına kadar Ankara’da kalan Uluç, İstanbul Üniversitesi Felsefe Fakültesi’ne girdi ve bir yarıyıl sonunda Ankara’ya döndü. Ankara’ya döndükten sonraki yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı.

1967’de askerden döndükten sonra eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı gazetesinde çalışmaya başladı ve 1980’de Gelişim Yayınları’nın sahibi Ercan Arıklı ile bir dergi çıkarmak için İstanbul’a geldi.